19 листопада 2024 р. відбулися мовні курси для здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету за освітньою програмою підвищення кваліфікації «Сучасна українська мова в побутовій та професійній комунікації». Онлайн-практикум проводився за одним із модулів програми – «Культура мовлення: побутовий та професійний рівні».

 

5325564352901802714

          Традиційно для цілої серії мовних курсів, організованих за ініціативи мовного омбудсмена ТДАТУ Тетяни ШАРОВОЇ за всебічної підтримки ректора університету Сергія КЮРЧЕВА спікерками стали фахівці-філологи з інших закладів вищої освіти. Такий підхід до організації значно розширив можливості студентів у опануванні комунікативних аспектів вживання державної мови, знайомстві з різними педагогічними стилями, випробуванні своїх сил перед іншими викладачами.

Перша спікерка, Наталія КОБИЛКО – кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарних дисциплін та українознавства Харківського національного університету внутрішніх справ, у виступі на тему «Культура мовлення як запорука успішної самореалізації» розкрила особливості функціонування мови в молодіжному середовищі, зокрема у масовій культурі. Цікаві інтерактивні завдання були спрямовані на формування навичок критичного мислення у визначенні та відборі мовних одиниць, збагачення лексичного запасу, розширення кругозору.

 

5325564352901802710

Інша спікерка, Оксана ЦИГАНОК – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, в межах доповіді «Риторична компетентність як складова професійної підготовки сучасного фахівця» розкрила лайфхаки створення і виголошенням успішного публічного виступу, аргументації думки, особливості використання вербальних і невербальних засобів. Протягом всього виступу здобувачі освіти та всі присутні готувались до створення свого тексту для онлайн-виступу на тему важливості культури мовлення для професійного успіху.

 

5325564352901802706

Примітно, що до курсів приєднались і педагоги закладів освіти різних рівнів: загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних закладів освіти та фахових коледжів, науково-педагогічні працівники ТДАТУ. Це свідчить про актуальність питань, які розглядаються в процесі мовних курсів, оскільки мова не ізольована сама по собі – вона охоплює й культурні, історичні, морально-етичні аспекти тощо. А справжній педагог завжди прагне розуміти своїх вихованців, їх потреби й інтереси, труднощі, що виникають у комунікації.

Завершальна зустріч в межах мовних курсів відбудеться 21 листопада 2024 р. і буде присвячена академічній доброчесності та основам академічного письма.

 

Інформацію підготувала провідний фахівець ННЦ Аліна Землянська