За ініціативи мовного омбудсмена Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Тетяни ШАРОВОЇ, за підтримки ректора університету Сергія КЮРЧЕВА розпочались заняття за освітньою програмою підвищення кваліфікації для педагогічних і науково-педагогічних працівників «Сучасна українська мова в побутовій та професійній комунікації».
24 жовтня 2024 р. для педагогічних працівників відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ були проведені онлайн-практикуми за модулем «Комунікативні модуси функціонування української мови». Мовний курс відкрив ректор університету, професор Сергій КЮРЧЕВ, який наголосив, що ТДАТУ завжди позиціонував себе як лідер у розвитку освіти, науки та культури, тож сьогоднішня подія стала ще одним важливим кроком на цьому шляху. Було зазначено, що курс створений спеціально для педагогічних працівників відокремлених структурних підрозділів, науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. Це спричинено усвідомленням, що в сучасному освітньому середовищі викладач має не лише глибокі знання у своїй галузі, а й здатність чітко й ефективно комунікувати. І це стає ще важливішим у контексті зміцнення та поширення української мови як державної, як засобу міжособистісної та професійної комунікації.
Спікерами виступили членкині ГО «Інноваційні обрії України» в межах реалізації договору про співпрацю з Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного.
Першою спікеркою була Надія КОБИЛКО – заступник директора з навчально-методичної роботи ДНЗ «Охтирський центр професійно-технічної освіти», викладач української мови, «старший викладач», яка виступила з темою «Говоримо правильно, або Цікаво та легко вивчаємо комунікативні модуси». Учасники практикуму мали змогу поглибити знання й попрактикуватись у різних способах комунікації: вербальної й невербальної, у комунікативних ситуаціях та в рольових завданнях, через візуалізацію та її словесне оформлення; ознайомились із найпоширенішими мовними штампами та кліше.
Друга спікерка, Олена БУРКОВСЬКА – кандидат філологічних наук, викладач української мови та літератури Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка», зосередила увагу на темі «Особливості комунікативних модусів функціонування української мови в науковому дискурсі: розвиток, систематизація та дослідження української термінології». Науковиця визначила роль фахівців різних галузей у творенні термінологічної системи та її постійному оновленні, а також важливість тандему вузьких фахівців та мовознавців у вивченні термінів, їх кодифікації тощо.
Учасники заняття активно долучались до виконання практичних вправ та обговорення проблеми взаємодії та заміщення українськомовної термінології запозиченою.
Наприкінці онлайн-практикуму мовний омбудсмен Тетяна Шарова повідомила, що всі зареєстровані учасники курсу отримають сертифікати підвищення кваліфікації, а спікери – подяки ректора, а також анонсувала початок курсів для здобувачів освіти відокремлених структурних підрозділів ТДАТУ, які розпочнуться 29 жовтня 2024 р.
Інформацію підготувала провідний фахівець ННЦ Аліна ЗЕМЛЯНСЬКА