805777_1_w_570Сьогодні, 10 вересня, виповнюється 125 років від дня народження Олександра Довженка. Цей день відзначається в Україні також як День кіно.

Олександр Петрович Довженко – український письменник, кінорежисер, кінодраматург. Основоположник школи українського поетичного кіно народився у 1894 році в багатодітній селянській родині в селі Сосниця Чернігівської області.

Найвідоміші фільми Довженка – «Поема про море», «Земля»,  «Україна у вогні», «Зачарована десна». Кінострічки О. П. Довженка внесено до всесвітньої спадщини.

1957 року  Київській кіностудії художніх фільмів присвоєно ім’я Довженка, а в 1972 році затверджена золота медаль імені О. П. Довженка “За кращий військово-патріотичний фільм”.

10 ФАКТІВ ПРО ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА