kotsyubinskiy-tsyikavyi-fakti-185x215М.М.Коцюбинський – знайомий незнайомець

17 вересня виповнюється 155 років від дня народження видатного українського прозаїка  Миха́йла Миха́йловича Коцюби́нського. Михайло Коцюбинський народився  у Вінниці в 1864 році. Пізніше Коцюбинські переїхали жити у село, згодом — у містечко Бар. Тут Михайла віддали до початкової школи (1875 — 1876), де він був дуже старанним учнем. Потім — навчався в духовному училищі у Шаргороді (1876 — 1880).

Важливу роль у формуванні світогляду М. Коцюбинського відіграла його поїздка до Львова у 1890 р. Тут він знайомиться з І. Я. Франком, налагоджує контакти з редакціями журналів «Правда», «Зоря», «Дзвінок» та ін. Поїздка поклала початок постійному співробітництву письменника із західно-українськими виданнями.
Коцюбинський одним із перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. Його творчість завжди була предметом суперечок літературних критиків. Ще і дотепер деякі дослідники про модернізм М. Коцюбинського говорять обережно, називаючи його імпресіоністом у літературі.Творчість Коцюбинського служить художнім прикладом уже не одному поколінню українських письменників.
Мовна практика Коцюбинського — один з яскравих прикладів широкого підходу до розвитку літературної мови. Не заперечуючи ваги різних стилів української літературної мови, слів-новотворів, оригінальних виразів, конструкцій, він головним джерелом збагачення мови літератури вважав загальнонародну розмову.
Навесні 1913 Михайла Михайловича Коцюбинського не стало. Поховали письменника на Болдиній горі у Чернігові, улюбленому місці його щоденних прогулянок.