Новое изображение Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами, ми можемо й повинні зупинити його.

    Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 

    Будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

   Акція «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання

кожної людини.

    В університеті проведено чимало заходів на формування свідомості молоді щодо нетерпимого ставлення до насильства, а саме:

  • Години спілкування для здобувачів, учасників студентського наукового гуртка «Гендерні комунікації», такі як: «Ми – різні, але ми –  рівні», «Протидія торгівлі людьми», «Не ведусь: ми герої безпеки в Інтернеті»
  • інформаційні хвилинки, години спілкування «Що таке насилля. Його форми. Як себе захистити» https://mon.gov.ua/ua/news/akciya-16-dniv-proti-nasilstva-mon-rekomenduye-provesti-urok-shodo-pitan-problem-u-simyi
  • Проведення акції створити плакат на тему: «Насильство не завжди можна побачити».
  • Перегляд з обговоренням документального фільму «Розірви коло»  в якому демонструється, як із покоління в покоління герої передають один  одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми. Сюжет фільму закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче – це не прояв симпатії; твоя «хата не скраю» – ти можеш допомогти.

    Акцію проведено з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насильства. Ми прагнули донести до молоді розуміння того, що насильство є порушенням прав людини. Кожен з нас має сказати «Ні!»