Ден__козацтва_i_покрова         9 жовтня 2019 року доцент кафедри СГН провів виховну годину з студентами факультету агротехнологій та екології, присвячену святкуванню Дня українського козацтва.

    14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату як День українського козацтва своїм указом від 7 серпня 1999 р.

        Перший потужний спалах відродження власної державності припав на добу Козаччини. Друга спроба створити державу за козацькими традиціями демократизму і рівності робилася в період революційних змагань 1917—1920 рр. Третя — вже в наш час.

         Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

        Ставши помітною воєнною силою пізнього Середньовіччя, козаки виступали як оборонці своєї землі від агресивних кочівників степу та  чужоземців, влада яких ставала дедалі жорстокішою.

     Найбільш енергійні та завзяті українці ідуть у степи, і там формується особливий воєнний стан – козацтво. Поступово козацтво розросталося, в них з’явилася чітка військова структура – вони об’єдналися в загони, вибрали собі ватажків, почали будувати свої укріплення на незаселених землях Запоріжжя. Постійна небезпека та ймовірність раптових військових дій загартували їх і зробили безстрашними воїнами.

      Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці, з її іконою.

20191009_084902 20191009_084912 20191009_084919