2    Традиційно у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв масових голодоморів 1921-1923 та 1946-1947 рр. та Голодомору-геноциду 1932-1933 рр..

 Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі, влаштовані сталінським режимом. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 1932-193 рр. – це свідома і цілеспрямована політика радянського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.

    В українських селян забрали вирощене ними зерно, заборонялася торгівля продуктами, припинилося постачання промислових товарів. На початку 1933 року селянам заборонили виїзд з охопленої голодом України. Залишившись без хліба, селянські сім’ї вживали у їжу різні сурогати: кукурудзяні качани і стебла, просіяне лушпиння, сушену солому, картопляне лушпиння, листя дерев тощо.

    Терор голодом, що тривав в Україні протягом 22-х місяців, забрав, за офіційними даними, близько 4 млн. життів. Відповідно до Закону «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», ухваленого 28 листопада 2006 року, голод 1932-1933 років є актом геноциду українського народу, а його «публічне заперечення… визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу і є протиправним».

    Традиційно в День пам’яті жертв голодоморів українці відвідують поминальні богослужіння, ставлять символічні горщики з зерном і свічки до пам’ятників загиблим та на біля вікон своїх осель.1

    Цього року 25 листопада, до Дня пам’яті жертв Голодомору Український інститут національної пам’яті ініціював акцію «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну». Символом акції стала окопна свічка. Українців закликають запалити свічку пам’яті та передати тепло тим, хто зараз протистоїть ворогу на передовій.

    Викладачами кафедри суспільно-гуманітарних наук для студентів факультету економіки та бізнесу було проведено інформаційно-виховну годину «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».