21_травня_Всесвiтнiй_ден__кул_турноi_рiзноманiтностi_в_iмя_дiалогу_й_розвитку    Щорічно 21 травня в системі міжнародних днів ООН відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку. У 2001 році ЮНЕСКО була прийнята Загальна декларація про культурне різноманіття, а рік по тому Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй був проголошений Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку. ООН запропонувала всім державам, міжурядовим органам інформувати громадськість про цінность і важливость розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та засобів масової інформації усвідомленню позитивної ролі культурної різноманітності.

    Сьогодні більшість дослідників сходяться в думці, що сучасна світова культура – це безліч самобутніх культур, які знаходяться в діалозі і взаємодії одна з одною, при чому діалог і взаємодія йдуть не тільки по осі теперішнього часу, але й по осі «минуле-майбутнє». Але культура – це не тільки безліч культур, це також світова культура, єдиний культурний потік від Шумерів до наших днів, від Сходу на Захід, від Заходу на Схід. І, хоча існують різні погляди на співвідношення культур різних епох і народів, за висловом М. Бахтіна, «культура завжди лежить на межах» з іншими культурами й епохами. Сучасна людина починає розуміти, що культурна самобутність її народу невіддільна від культурної самобутності інших народів, що всі ми підкоряємося законам культурної комунікації.

    Кожен з нас повинен прагнути до того, щоб плюралізм культур, завдяки встановленню діалогу між ними, став нашим спільним багатством. Тільки таким чином ми зможемо уникнути трагічних конфліктів і домагатися сталого розвитку, гарантувати який мають стійкість розмаїття культур і продовження конструктивного і пильного діалогу.