1    День Гідності та Свободи – свято в Україні, яке відзначається щороку 21 листопада. Свято встановлене з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

    В історії України ідея свободи викристалізувалася ще за часів козацтва. ЇЇ намагалися викорінити упродовж кількох століть перебування нашої країни під московським ярмом. Але ген свободи не можна знищити. Він нагадав сучасним українцям про себе на Майданах, де ми знову вчилися бути гідними та вільними.

    Україна – це територія гідності та свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був дуже важкий іспит для України, коли громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення свободи.2(1)

    Коли перед очима кадри з новин, фото поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положимо за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

    Викладачами кафедри суспільно-гуманітарних наук було проведено тематичну виховну годину «Заряджені гідністю і жагою свободи». На заході, присвяченому революційним подіям листопада 2013 – лютого 2014 років – «Революції Гідності», були присутні студенти факультету агротехнологій та екології.