photo_2020-10-27_21-48-47 22 жовтня відбулось засідання студентського наукового гуртка кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ «Гендерні комунікації». Студентський діалог був присвячений темі «Необхідність гендерного підходу в освіті».

Метою засідання було проаналізувати проблеми інтеграції гендерного підходу в систему вищої освіти.

Під час обговорення було встановлено що метою гендерної освіти є:

1.Виховання в молоді гендерної культури, спрямованої на подолання патріархальних стереотипів в українському суспільстві й активізацію молоді щодо вирішення проблем загальнодержавного значення.

2.Загальнотеоретична і практична підготовка молоді до дорослого життя, відповідальності за свої вчинки перед державою.

3.Підтримка демократичного розвитку в Україні шляхом вивчення та впровадження гендерної рівності.

Завдання, які покладаені на роботу гуртка:photo_2020-10-27_21-49-43

1.Ознайомити молодь з процесами, що ведуть до гендерної рівності (тобто встановлення однакового статусу для чоловіків і жінок).

2.Допомогти молоді усвідомити той факт, що подальший розвиток громадянського суспільства визначає необхідність різного ставлення до жінок і чоловіків для досягнення тотожності результатів.

3.Сприяти формуванню в молодого покоління нового гендерного мислення і розумінню ними його важливості для подальшої профорієнтації.

У ході засідання студенти дійшли висновку, що ефективність гендерної освіти значною мірою зумовлена методами її впровадження. Пріоритетну роль у гендерній освіті мають відігравати сучасні технології навчання, що стимулюють творчість, ініціативу, самостійне та критичне мислення.

Інформаційний супровід: старший викладач Людмила Шлєіна