Команда організаторів польсько-українського проекту «Scientific Fun – наукові пікніки в Україні» рада повідомити про старт другої серії проекту, яка прокотиться містами України у вересні 2014 року.

Scientific Fun – це науково-популяризаційна ініціатива, яка успішно стартувала восени 2013 у п’яти містах України: Львів, Тернопіль, Київ, Луганськ та Харків.

Мета проекту – популяризація наук серед молоді та розвиток новітньої наукової еліти в Україні. Серед цілей, які ставлять перед собою організатори – створення території неформального спілкування науковців з молоддю; показати, що при правильній подачі – кожна дитина може розкрити природній хист до пізнання секретів навколишнього світу; довести, що наука буквально навколо нас, а експерименти юний учений може провести навіть у домашніх умовах з підручних матеріалів.

Аби досягнути своїх цілей команда організаторів вирішила створити естафету пікніків під відкритим небом. Щовихідних у іншому місті України кожен охочий має шанс проробити експеримент власноруч в імпровізованій лабораторії, під супроводом та рекомендаціями професіоналів, поставити будь-які запитання науковцям та відчути себе справжнім ученим-хіміком, фізиком чи робототехніком.

Пілотна серія проекту у 2013 році завершилася фантастичними результатами. У Тернополі вперше за роки незалежності України було зафіксовано надлишок попиту в наукових гуртках! При опитуванні діти зізналися, що вирішили приєднатися саме після створення маленької наукової магії власноруч – під час пікніку Scientific Fun. А на завершальному етапі естафети у Харкові свої сили спробували близько 7 000 містян. Усього ж пілотну серію наукових пікніків у п’яти містах України відвідало за різними оцінками 14 000-17000 тисяч маленьких науковців та їх родин.

Другою серією ланцюга пікніків Scientific Fun-2014 проект перетворюється на регулярну щорічну феєричну подію у світі науки. Команда організаторів уже готує низку сюрпризів та розкриває перший секрет – цього року запалити міні-вулкан чи приборкати блискавку зможуть і жителі Дніпропетровська та Кривого Рогу! Окрім цього, ланцюг реакції знову охопить Львів, Тернопіль, Харків та столицю України – місто Київ.

Щоб стати зіркою наукових пікніків потрібно до 30 липня заповнити анкету http://bit.ly/1lKkfxy.

Проект проходить за підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні – RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи та програми «Завтра.UA» Фонду Віктора Пінчука.