Навчальний курс «Талий айсберг – вчіться плавати у морі різноманіття та двозначності» дозволить Вам по-новому зрозуміти, що таке культура і міжкультурне навчання; Ви зможете відчути, що означає свідоме різноманіття і відобразити це у Вашій навчальній практиці завдяки міжкультурному навчанню.

Кінцевий термін подачі заявок

13 вересня 2013 року;

Відкритий для: тренерів, координаторів, молоді з країн, у яких працює програма “Молодь у дії” та сусідніх країн-партнерів;

Місце проведення

20 – 25 жовтня 2013 року, Відень, Австрія;

Перший T-Kit (Training «Keep in touch») з міжкультурного навчанні був написаний 15 років тому і значно вплинув на освітню практику у галузі неформальної освіти та європейської роботи з молоддю. Зараз відбувається оновлення даного T-Kit.

Ресурсний центр SALTO – культурна різноманітність у Великобританії попросив групу експертів переглянути основу міжкультурної програми. На підставі цього дослідження вони підготували висновок про те, як міжкультурна програма розглядається в проектах “Молодь в дії”.

З першого погляду начебто усе зрозуміло – поняття «культура» та «міжкультурне навчання» у роботі європейської молоді використовується занадто статично та не вирішують важливі соціальні проблеми (напр. соціальна несправедливість, дискримінація, владні відносини, подвійна ідентичність). Яким чином можна вплинути на це у освітній практиці європейського молодіжного поля? Нові концепції та підходи розробляються та досліджуються, наприклад, різноманітність свідомого підходу або концепція невизначеності та змін. Обоє сприяють перспективі розвитку – побачити більше (соціальна справедливість, дискримінація, владні відносини, подвійна ідентичність), крім того вони відображають особисте ставлення.

Організатори цього тренінгового курсу хочуть провокувати та надихати. Вони не зацікавлені у тому, щоб навчити «правильного шляху», а радше прагнуть стимулювати критичне бачення особистих стосунків, освітніх підходів і політичного розуміння.

Конкретні наміри:

  • надихати учасників, щоб побачити їхнє розуміння культури та міжкультурного навчання;
  • запросити учасників спробувати, що означає свідоме різноманіття та як мати справу із невизначеністю та змінами;
  • надати можливість та простір учасникам для того, щоб вони критично переглянули свою освітню практику, особливо, коли мова йде про міжкультурне навчання.

Витрати

Цей проект фінансується за рахунок програми “Молодь в дії”. Якщо Вас оберуть для цього курсу, усі витрати (проживання, проїзд, візи і т.д.), що мають відношення до участі у проекті, будуть покриті за рахунок NA’s (National Agencies) чи SALTO.

Будь ласка, зверніться до регіонального NA’s (National Agencies), щоб дізнатись більше про фінансові витрати. Якщо Ви плануєте взяти участь від іншої країни, зв’яжіться з приймаючим National Agencie, щоб отримати додаткову інформацію про фінансові витрати.

Коло учасників

Серед учасників очікуються тренери, координатори, молодіжні працівники, що мають досвід планування та сприяння міжнародній діяльності програми “Молодь в дії”, з країн дії програми (Ліхтенштейн, Норвегія, Хорватія, Швейцарія, Туреччина, Австрія, Болгарія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія, Швеція, Великобританія, Мальти, Бельгії та Словаччини) та сусідніх країн партнерів (Албанія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Чорногорія, Сербія, Косово, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Марокко, Сирія, Туніс, Палестинської автономії на Західному березі і в Секторі Газа, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія та Україна). Учасники повинні примати активну участь у розробці освітньої програми та діяльності та бажати критично переглянути своє розуміння та практику міжкультурного навчання.

Реєстрація

Усі зацікавлені особи можуть заповнити онлайн-заявку. Відбір проводитиметься приймаючою стороною навчального курсу, австрійським Національним агентством програми “Молодь в дії” разом з відповідними агентствами з країн обраних учасників.

Для отримання додаткової інформації ознайомтесь з офіційним оголошенням.

Контактна особа: Marco Frimberger

e-mail: marco.frimberger@ iz.or.at

https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/the-melting-iceberg-learn-to-swim-in-the-sea-of-diversity-and-ambiguity.3693/

http://www.mladiinfo.com/wp-content/uploads/2013/07/The-Melting-iceberg-call-for-pax.pdf