З 28 по 30 травня 2025 року в Будапешті (Угорщина) відбувся 16-й Міжнародний воркшоп LANDNET, організований Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) у межах технічної платформи з питань зеленої аграрної політики. Основна тема цьогорічного заходу – консолідація земель: європейський та глобальний досвід.
Захід зібрав експертів з понад 30 країн для обговорення передового досвіду у сфері консолідації земель. Сучасна консолідація земель є ключовим інструментом для вирішення проблем не лише фрагментації земельних ділянок, але й підвищення продуктивності, протидії деградації земель та зміні клімату та покращення управління земельними й водними ресурсами.
Українську делегацію на конференції представляли провідні фахівці у галузі земельних відносин, серед яких були:
- Андрій Попов – професор кафедри геоекології і землеустрою Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.
- Тарас Євсюков – декан землевпорядного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП), доктор економічних наук, професор.
- Андрій Мартин – завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НААН.
- Світлана Руденко – начальник Відділу регулювання земельних відносин Міністерства аграрної політики та продовольства України.
- Ольга Савченко – директор Департаменту землеустрою, використання та охорони земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
З ліва на право: Андрій Попов, Ольга Савченко, Тарас Євсюков, Світлана Руденко, Андрій Мартин.
Українська делегація активно долучилася до обміну досвідом та представила приклади реалізації національних ініціатив у сфері землеустрою. Учасники семінару обговорили широке коло питань, зокрема:
- обмін досвідом та успішними практиками консолідації земель між країнами Європи та світу;
- використання консолідації земель та земельного банкінгу як інструментів для боротьби зі зміною клімату та деградацією земель;
- залучення землевласників, фермерів та місцевих громад до процесів консолідації;
- зміцнення прав жінок на землю та гарантій володіння;
- розвиток та регулювання ринків сільськогосподарських земель.
У ході семінару були представлені приклади консолідації земель у країнах Данії, Північної Македонії, Польщі та Туреччини, а глобальна перспектива була представлена прикладами з Китаю, Ефіопії, Марокко та Таїланду. Панельна дискусія підкреслила передовий досвід консолідації земель та земельного банкінгу, що сприяє підвищенню стійкості до зміни клімату та боротьбі з деградацією земель. З презентаціями можна ознайомитися за наступним посиланням.
Також учасникам було представлено матеріали зі спеціального випуску журналу FAO Land Tenure Journal та елементи нового електронного курсу з консолідації земель та земельного банкінгу, запуск якого відбувся під час заходу. Варто зауважити, що Андрій Попов є одним з рецензентів даного курсу.
![]() |
![]() |
Участь у таких міжнародних заходах є надзвичайно важливою для інтеграції України у світовий професійний простір та для впровадження найкращих світових практик у сфері управління земельними ресурсами. Досвід, отриманий на конференції LANDNET, сприятиме вдосконаленню освітніх програм у галузі геодезії та землеустрою, міжнародній співпраці та підтримці сталого розвитку аграрного сектору України.