Дотримання норм академічної доброчесності є головною запорукою успішної, чесної та відкритої наукової діяльності. Справжня академічна свобода ґрунтується на повазі до інтелектуальної власності, наукових здобутків та відкриттів. Саме цій темі було присвячено засідання науково-дослідного студентського гуртка спеціалізованого перекладу «Глобалізація очима молоді».

Питання академічної етики у наукових дослідженнях є одним з найважливіших, враховуючи активну участь студентів ТДАТУ у різноманітних всеукраїнських та міжнародних конференціях, симпозіумах, форумах, семінарах та круглих столах. Саме тому головна мета засідання гуртка, що проходило у режимі відеоконференції, полягала в ознайомленні студентів з головними принципами та нормами академічної доброчесності, розгляді понять «інтелектуальна власність» та «плагіат», ознайомленні з чинним законодавством України щодо авторських прав та інтелектуальної власності, та кодексом честі ТДАТУ.

Головним чином, увагу гуртківців було звернено на вивчення правил цитування та анотування, принципів та норм складання списку використаних джерел, уникнення самоцитування та самоплагіату. У ході засідання студенти наголосили на тому, що тільки якісно нові та унікальні ідеї сприятимуть розвитку та покращенню життя суспільства.

Викладач кафедри «Іноземні мови»,

заступник голови РМУС ТДАТУ (ННІЗУП),

Вікторія Лемещенко-Лагода