Правильний вибір професії – одна зі складових успіху сучасної людини.

Грамотна професійна орієнтація не тільки сприяє усвідомленому самовизначенню випускника школи, але і допомагає йому пізніше інтегрувати свої здібності під час майбутнього працевлаштування. Процес самовизначення впливає на все подальше життя людини.

Щоб допомогти випускникам правильно зорієнтуватися, викладачі кафедри іноземних мов постійно співпрацюють з учнями випускних класів. Протягом всього року вони підтримують зв’язки з директорами, класними керівниками, випускниками шкіл та батьками школярів Мелітопольського району. Щорічно випускники Данило-Іванівської ЗОШ 1-3 ступенів вибирають Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного.

9 жовтня 2020 року відбулася зустріч співробітників кафедри «Іноземні мови» викладача Гладких Ганни Валеріївни, старшого викладача Виноградової Маргарити Сергіївни та представника кафедри «Фінанси, банківська справа і страхування» доцента Рубцової Наталії Миколаївни з директором ЗОШ Шевцовим Віктором Вікторовичем та з випускним 11 класом. На зустрічі були присутні заступник директора з навчально-виховної роботи Бодрова Олена Миколаївна та викладач англійської мови Глущенко Юлія Вадимівна.

Викладачі ТДАТУ ознайомили учнів з інформацією про університет, з умовами для вступу до закладу, з перспективами отримати паралельну та другу освіту в університеті та шансом отримати разом з українським дипломом магістра і європейський диплом, з можливостями стажувань студентів за кордоном.

Учням були роздані буклети з описом освітньо-професійних програм за всіма спеціальностями для ознайомлення з інформацією їхніх батьків. Було проведено анкетування майбутніх абітурієнтів з приводу пріоритетів професійного вибору абітурієнтів. При заповненні анкет деякі випускники не змогли відзначити спеціальність, яку вони б хотіли вибрати. Це й не дивно, вибір університету і професії з урахуванням інтересів, здібностей і особистісних особливостей повинен бути усвідомленим!

Тому протягом року має проводитись величезна серйозна робота з боку викладачів щодо мотивації одинадцятикласників із самостійного вибору освіти, орієнтації їх на правильну підготовку до зовнішнього незалежного оцінювання, вибору конкурсних предметів на відповідні спеціальності та досягнення взаєморозуміння батьків старшокласників щодо їх подальшої освіти.

Побажаємо нашим дорогим випускникам Данило-Іванівської школи успішного навчального року та відмінних сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання!

Маргарита Виноградова, старший викладач кафедри іноземних мов