19 листопада 2021 року на кафедрі іноземних мов Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція студентів і магістрантів. Цей щорічний захід, робочою мовою якого є англійська мова, давно вже перетворився на важливу подію в науковому просторі нашого навчального закладу.

Конференцію вирішено було проводити  в онлайн-режимі на платформі Zoom, ураховуючи епідеміологічну ситуацію та дію карантинних обмежень, однак це не зменшило значущості заходу. Особливістю цієї події було те, що, крім студентів нашого вишу, в конференції також узяли участь студенти коледжів і МДПУ.

На першій секції конференції Computer sciences and technology food security and land questions було обговорено, здебільшого, результати студентських досліджень з питань агроінженерії, агрономії та геодезії. До прикладу, аудиторії було представлено доповіді про сучасну практику гідропоніки, проблеми планування землевикористання, ефективність альтернативних джерел енергії тощо. Жваву дискусію серед учасників викликала тема сортування відходів в Україні, що засвідчує факт зростання обізнаності щодо цієї проблеми, зокрема, молоді, адже відповідальне ставлення до екології є світовою тенденцією.

Друга секція Issues and trends in modern economy була присвячена питанням у галузях економіки, а саме – ролі країн «Великої сімки», впливу пандемії коронавірусу на світову та українську економіку, нерівномірності економічного розвитку країн та ін. Особливо зацікавив студентів виступ про стрес у сучасному житті, який, на жаль, є частим супутником життя кожного. Спираючись на напрацювання вчених, у доповіді, зокрема, було висвітлено основні причини виникнення стресу та його згубного впливу на організм унаслідок карантинних обмежень під час пандемії COVID-19. Доповідь про бізнес у Метавсесвіті також спричинила бурхливу дискусію серед учасників конференції – наразі гіпотетичне об’єднання реального світу із цифровим, що охоплюватиме майже всі сфери життєдіяльності людини, не могло залишити байдужим представників молодого покоління.

Загалом, розглянуті учасниками теми вирізнялися актуальністю та глибоким науковим обґрунтуванням. Результати конференції засвідчують зацікавленість студентів у пошуково-дослідницькій діяльності, небайдужість до обраної майбутньої професії та бажання покращувати свої знання з англійської мови професійного спрямування. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Викладач кафедри іноземних мов,

координатор секцій конференції,

Наталя Нісаноглу