У рамках ІХ Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і магістрантів ТДАТУ імені Дмитра Моторного конференції кафедра «Іноземні мови» традиційно організувала засідання секцій для студентів, які вивчають французьку, німецьку і англійську мову, а також філологічну секцію.
Цього року період проведення конференції співпав з перебуванням Запорізької області у червоній зоні, тому керівники секцій мали виходити з більш безпечного варіанту обговорення наукових напрацювань молодими вченими та стану здоров’я доповідачів.
Зваживши вищенаведені обставини, за рішенням відповідальних за наукові студентські заходи викладачів секція французької мови відбулася в університеті, а секцію німецької та дві секції англійської мови було проведено у zoom.
Секцію французької мови ‘Société. Économie. Technologies et innovations, проведену 16 листопада, як завжди відзначив високий рівень мотивації доповідачів – 8 учасників представили доповіді у галузях технологій виробництва, реалізації та споживання харчової продукції, були висвітлені актуальні соціальні тренди та глобальні індустріально-економічні проблеми. Оскільки теми досліджень характеризувалися різноманітністю і глибиною, жваві дискусії після кожної доповіді дозволили знайти точки перетину тем з огляду на ситуацію в Україні. Традиційне обговорення результатів засідання як завжди відзначалося взаємною вдячністю учасників секції і їх консультанта з мови (а багатьох аспектах і наукового наставника) Виноградової Маргарити Сергіївни, яка пишається рівнем наукової і мовної підготовки, високим рівнем мотивації та бажанням комунікації своїх студентів.
18 листопада було організовано zoom-конференцію секції німецької мови ‘Innovationen und neue Technologien’. Цього року кількість учасників була незвично малою, але всі 4 доповідачі справили враження презентацією результатів досліджень та практичного досвіду. Наукові керівники Мунтян С.Г. та Білоус Н.В. завжди підтримують вибір тем учасників конференції та скеровують доповідачів під час підготовки доповідей як з лінгвістичної, так і з графіко-візуальної точки зору. Традиційним ключовим моментом, запровадженим Світланою Геннадієвною, є пряме включення з ФРН здобувачів магістерського ступеню за програмою подвійного магістерського диплому. Під час онлайн-спілкування студенти бакалаврату ще раз переконалися, яких перемог можна здобути, яких цілей можна досягти за умови ретельної і наполегливої іншомовної підготовки під керівництвом досвідченого викладача.
19 листопада було проведено 2 секції англомовного сектору конференції. Перша секція ‘Computer sciences and technology food security and land questions’ об’єднала дослідження аграрного та технічного профілів. 9 доповідей здобувачів вищої освіти з факультетів АТЕ, ЕКТ та МТФ з гордістю презентували свої напрацювання, приділивши увагу своїм пропозиціям вирішення нагальних агро-екологічних та інженерно-технічних проблем.
Учасники секції ‘Issues and trends in modern economy’ – представники факультетів ЕтаБ, МТФ та АТЕ зосередилися на питаннях організації, адміністрування та управління, а також на глобальних економічних та психологічних проблемах викликаних пандемією, які стали перешкодою для функціонування та просування бізнесу. Усі 9 доповідачів продемонстрували неабияку обізнаність не лише у власній темі дослідження, а й у споріднених тематиках інших доповідачів – були не лише обговорені і прояснені додаткові питання, а й представлений особистий досвід і погляд на способи вирішення проблемних ситуацій.
16 листопада було проведено засідання секції ‘Modern linguistic studies of the XXI century’ для студентів закладів вищої освіти, коледжів і старшокласників ліцеїв та гімназій. 8 молодих вчених представили свої дослідження з лексикології та стилістики, а також з методики викладання англійської мови. Організатори іншомовного сектору конференції дякують науковим керівникам з Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, з комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Мелітопольської міської ради Запорізької області та з Ногайського фахового коледжу ТДАТУ за інтерес до наукових заходів ТДАТУ та залучення студентської молоді до участі у презентуванні лінгвістичних досліджень на кафедрі «Іноземні мови».

Сертифікати учасників конференції готові для завантаження

Матеріали конференції готуються до публкації.

Ст. викладач кафедри “ІМ” Зайцева Наталія