Упродовж довгих років кафедра іноземних мов Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного створює оптимальні умови для студентів щодо інтеграції їх у світовий освітній  простір шляхом залучення їх до участі у міжнародних програмах стажувань, отримання грантів на навчання за кордоном, участь у престижних міжнародних наукових конкурсах, реалізацію спільних освітніх проектів.

18 листопада 2021 року на кафедрі іноземних мов ТДАТУ відбулася онлайн-зустріч студентів 3 курсів спеціальностей «Харчові технології», «Агрономія», «Агроінженерія», «Галузеве машинобудування», «Екологія», «Комп’ютерні науки», представників адміністрації університету, а також викладачів кафедри з французькими партнерами,  з якими  понад 15 років підписана Угода про співпрацю. До онлайн конференції у ZOOM приєдналися всі бажаючі та зацікавлені студенти.

Відеоконференція була присвячена презентації міжнародної програми Федерації Обмінів Франція – Україна. Iз французької сторони були присутні спів-президент CPCU – співробітництво Пуату Шарант – Україна Філіпп Жене – відповідальний за відносини з аграрними університетами України та сільськогосподарські стажування студентів,  Паскаль Балавандер – секретарка асоціації CPCU, керівниця сільськогосподарських стажувань студентів, Йоланд Піняр – представниця Асоціації FLE FU французької мови як іноземної та секретарка ФОФУ – Ольга Гонсе.

До уваги студентів Федерацією було запропоновано цикл багаторівневих літніх виробничих стажувань:

– Перший рівень (перший рік) – ознайомлююче стажування в сільськогосподарському підприємстві або лінгвістична практика.

– Рівень 1Bis (повторний) – ознайомлююче спеціалізоване стажування поглибленого характеру на підприємствах аграрного профілю.

– Рівень 2Bis (другий або третій рік) – професійне стажування на сільськогосподарському підприємстві, в галузі, що відповідає спеціальності студента.

Згідно Угоди про співпрацю між Федерацією «Обміни Франція – Україна» (ФОФУ)  та Таврійським державним агротехнологічним університетом імені Дмитра Моторного (ТДАТУ), ФОФУ забезпечує усю роботу, пов’язану з поселенням у керівника стажування та транспортуванням від Києва до місця перебування або місця проходження стажування українських студентів у Франції та поверненням до Києва.

Ці стажування допомагають студентам вдосконалити французьку мову, отримати цінний досвід роботи на французькому фермерському господарстві, збагатити знання з обраної спеціальності, розвиватися в обраній галузі, що відповідатиме їх майбутній професії, і після закінчення навчання в Україні полегшити доступ до вищих навчальних закладів Франції для отримання міжнародного магістерського диплому.

Під час презентації програми FEFU були заслухані виступи студентів-стажерів, які пройшли стажування влітку 2021 року у Франції. Своїми враженнями поділилися Островерхов Владислав, гр. 31ПУ, та Мазурік Мілана, гр. 21МНз.

Цього ж дня на студентів чекав конкурсний відбір на літні практики 2022 року. День завершився підбиттям підсумків відбору. В результаті співбесіди журі розставило пріоритети таким чином:

Стажування  рівня 1:

Хома Алла, гр.31ОО,

Обіход Владислав, гр.41АІ

Стажування  рівня 1Bis:

Пархоменко Віолетта, гр. 41ГРС

Стажування  рівня 2:

Мазурік  Мілана, гр.21 МНз,

Островерхов Владислав, гр. 31ПУ

Стажування  рівня 2Bis:

Дем’яненко Іван, гр. 21МБ АІ

Додаткову співбесіду буде проведено зі студентом гр. 11 МБ ЕМ Гавязем Сергіем. Для тих, хто почав вивчати французьку мову нещодавно, можливий додатковий конкурсний відбір у лютому 2022 року.

Для успішного проходження співбесіди студентам потрібно добре володіти французькою мовою, мати сильну мотивацію та представити свій професійний проєкт.

Після закінчення стажування кожен студент отримує міжнародний сертифікат.

Ми пишаємося нашими мотивованими, цілеспрямованими, талановитими студентами та бажаємо їм подальших успіхів у побудові їх професійної кар’єри на міжнародному рівні!

Маргарита Виноградова,

старша викладачка кафедри «Іноземні мови»,