12 листопада 2020 секцією англійської мови кафедри “ІМ” було проведено перше засідання VIІI Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів та магістрантів  – секція «COMPUTER SCIENCES AND TECHNOLOGY». Ця секція традиційно об’єднує студентів інженерних спеціальностей та представників інших факультетів, зацікавлених у технічному прогресі, розвитку інженерної освіти, інноваціях у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.   Цього року на секції було представлено 8 доповідей від дослідників з 5 спеціальностей.

Докладачі Островерхов В., Кривонос І. та Маніло А. представили своє бачення сучасного стану вищої освіти України, виклики навчальному процесу і технології максимально ефективного протиставлення онлайн-навчання карантинним обмеженням на відвідування університетів, проаналізовано також перспективні і цікаві для здобувачів освіти Інтернет-ресурси для самонавчання та підвищення рівня володіння іноземною мовою. Зважаючи на актуальність питання стрімкого підвищення цін на оплату опалення, паливних матеріалів та енергопостачання в Україні, доповіді Крестова В., Бурлакова А. та Яцини Д. щодо сучасного стану та перспектив використання екологічних джерел енергії та презентація автомобілів на водневих паливних елементах викликали жваве обговорення – питання щодо можливості придбання у Мелітополі представлених розробок та приватного повсякденного користування ними було одним з найбільш частих серед тих, на які впевнено відповідали презентатори.

Дві доповіді від студентів спеціальностей «ГМ» та «КН» відзначилися глибиною дослідження теоретичного наукового матеріалу: Назаров Є. та Коломієць Д. представили напрацювання з теми «Візуалізація процесу інтерференції світла», а темою Костандова Т. були «Гіпотези щодо паралельних світів у фізиці». Врахувавши непідготовленість аудиторії до сприйняття специфічної наукової доповіді, молоді вчені максимально ефективно використали можливості  обраних засобів візуалізації: Назаров Є. та Коломієць Д. розробили анімаційну модель, а Костандов Т. – виконав презентацію у онлайн-редакторі Prezi, і, нарешті, роз’яснив суть уявного експерименту австрійського вченого Ервіна Шредінгера (принцип існування кота Шредінгера  із імовірністю 0,5 – живий та 0,5 – мертвий) у багатосвітовій інтерпретації квантової механіки.

Конференцію було проведено у сервісі відеоконференцій zoom. Напередодні модератор конференції, заступник голови ради молодих учених та студентів ТДАТУ Вікторія Володимирівна Лемещенко-Лагода провела дві тестові zoom-сесії, де усі учасники науково-технічної конференції студентів та магістрантів цього року могли потренуватися у онлайн-виступі та демонстрації екрану. Завдяки завчасній перевірці функціонування ресурсів та периферійних пристроїв усі учасники впевнено продемонстрували свої напрацювання.

Колектив кафедри дякує Вікторії Володомирівні за високопрофесійну організацію сесій і уважне ставлення до потенційних науковців ТДАТУ!

Ми також вітаємо усіх доповідачів та їх наукових керівників із високим рівнем наукової  та лінгвістичної підготовки, дякуємо за активну участь і запрошуємо до співпраці наступного року!

Ст. викладач кафедри «ІМ»

Зайцева Н.В.