Відповідно до Положення про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади, затвердженого наказом від 13.12.2012 р. № 1410 Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2018 № 1313, студентські олімпіади проводяться з метою підвищення якості підготовки фахівців та системного вдосконалення навчального процесу шляхом подальшого удосконалення методики викладання дисципліни.

Метою проведення олімпіади з французької мови було активізувати творчу навчально-пізнавальну діяльність здобувачів вищої освіти, сприяти реалізації їх творчих інтелектуальних здібностей; стимулювати їх креативну діяльність, підвищити статус самих студентів та здійснити контроль свого рівня мовної підготовки з дисципліни «Французька мова» і заохотити до її подальшого вдосконалення.

Традиційно олімпіада проводиться у два тури. Цього року пандемія внесла свої корективи до організації і проведення заходу – перший тур проводився у стінах університету, другий – дистанційно.

5 жовтня 2021 року перший тур олімпіади включав у себе тестові завдання для перевірки основних комунікативних умінь: читання, аудіювання та письма. У першому турі олімпіади з французької мови взяли участь 12 франкомовних та англомовних студентів бакалаврату та магістратури усіх факультетів і спеціальностей. Кожен учасник отримав контрольні завдання, які повинні були бути виконаними за відведений час. Перший тур визначив сім кращих студентів: Дем’яненко Іван Олександрович (гр.21МБ AI), Пшенична Анна Сергіївна (гр.11МБ EM), Лаврова Ірина Сергіївна, (гр.31ХТ), Соболь Ганна Олександрівна (гр.41ГЗ), Островерхов Владислав Андрійович (гр.31ПУ), Науменко Тетяна Віталіївна (гр.21МБ MH), Хома Алла Русланівна (гр.31OO).

У другому турі, який був проведений в дистанційному режимі 12 жовтня, студентам була запропонована нагальна на даний час тема для обговорення «Дистанційне навчання: за і проти». Учасники другого туру у ході дискусії продемонстрували успішну взаємодію зі співрозмовником, показали свої творчі комунікативні здібності та вміння висловлювати та відстоювати свою точку зору та підтвердили хороший рівень володіння французькою мовою.

За підсумками двох турів олімпіади призові місця розподілились таким чином:

перше місце посів Дем’яненко Іван Олександрович (гр. 21МБ AI) ,

друге місце – Островерхов Владислав Андрійович (гр. 31ПУ),

почесне третє місце – Лаврова Ірина Сергіївна (гр. 31ХТ).

Два перших місця вибороли наймотивованіші і найкомпетентніші студенти-учасники міжнародних програм Федерації Обмінів Франція–Україна, які пройшли тримісячну виробничу практику на підприємствах Франції влітку 2021 року.

Дякуємо всім студентам за участь в олімпіаді!

Вітаємо переможців, бажаємо натхнення та наснаги в навчанні, нових перемог!

Старший викладач кафедри іноземних мов Маргарита Виноградова