Кафедра «Іноземні мови» надає великого значення якості підготовки здобувачів вищої освіти і докладає великих зусиль щодо збереження високого рівня викладання дисциплін «Іноземна мова за професійним/фаховим спрямуванням», «Іноземна мова (поглиблений курс)», «Ділова іноземна мова» в умовах дистанційного навчання. Однією з фундаментальних засад покращення формату викладання (у даному випадку – дистанційної педагогічної роботи) є обмін досвідом і нетривіальними ідеями між викладачами великого колективу кафедри «ІМ». Прикладом подібної практики є відкриті заняття, які регулярно проводяться і у очній, і у змішаній формах навчання. Результати обговорення представлених викладачами авторських напрацювань знаходять широке застосування у практиці навчання іноземних мов їх колег, а також у методичних вказівках та рекомендаціях для здобувачів вищої освіти.

09 листопада викладач Вікторія Лемещенко-Лагода провела відкрите заняття з дисципліни «Ділова іноземна мова» зі студентами магістерської програми Агрокебети. Окрім аспекту оцінювання викладацької майстерності Вікторії Володимирівни присутні викладачі мали дві мети відвідування пари: по-перше, ознайомитися з практикою викладання у групі здобувачів ОС «Магістр», студентами якої є випускники декількох спеціальностей («Агрономія», «Садівництво та виноградарство», «Геодезія та землеустрій»). Викладання у дорослої аудиторії з різним складом іншомовного професійно-орієнтованого вокабуляру є одним з найбільш актуальних викликів вищої освіти – усе більше бакалаврів вступають до магістратури на суміжні спеціальності або отримують паралельно освітній ступінь магістра за двома спеціальностями. Такі групи є різнорівневими, і підготовка до викладання у них вимагає не лише високого професіоналізму, а й творчого підходу з боку викладача.

Другою метою було ознайомлення викладачів секції англійської мови з навчальним посібником для студентів-агрокебетів «English for agribusiness». Підручник було представлено на методичній комісії факультету АТЕ, він пройшов апробацію і користується великою популярністю серед студентів, адже містить найактуальнішу автентичну фактичну та статистичну інформацію з авторитетних джерел та автентичні відео у сучасному форматі сполучення тексту, графіки та мультимедіа.

Вікторія Володимирівна впевнено продемонструвала високий рівень володіння англійською мовою, вправність у викладанні в учасників різнорівневої групи, успішну колаборацію зі здобувачами знань і у форматі роботи у пленумі, і у спілкуванні з кожним учасником зум-конференції окремо, підбираючи лексичний матеріал та текстову опору відповідно до мовної підготовки співрозмовника. Великий обсяг навчального матеріалу, засвоєного студентами за одне практичне заняття, є результатом кропіткої роботи укладачів посібника «English for agribusiness» Олени Супрун та Вікторії Лемещенко-Лагоди над добором, систематизацією та дидактизацією англомовних матеріалів.

Учасниці секції англійської мови доцент Світлана Симоненко та ст. викладачі Наталія Зайцева, Олена Супрун та Ірина Кривонос високо оцінюють представлене практичне заняття і сподіваються на надання посібнику «English for agribusiness» грифу вченої ради університету якнайшвидше, адже подібні ретельно підготовлені сучасні методичні напрацювання, і, не меншою мірою, задоволення викладачів і здобувачів освіти від роботи з подібними комплексними посібниками є передумовою забезпечення якості навчання іноземної мови.

Ст. викладач  Зайцева Наталія,

доцент Симоненко Світлана