Кібербезпека є однією з найактуальніших і найважливіших тем сучасності, яка зачіпає всіх, хто користується Інтернетом, комп’ютерами, смартфонами та іншими цифровими пристроями. Щодня ми стикаємося з різними кіберзагрозами, такими як віруси, хакери, шпигуни, шахраї, терористи та інші, які намагаються отримати доступ до наших особистих і професійних даних, порушити нашу конфіденційність, вимагати гроші, скоювати злочини та навіть впливати на політичні та соціальні процеси. Тож, ми маємо знати, як захистити себе та свої дані в цифровому світі, а також як запобігти та боротися з кібератаками.

Cybersecurity 2023

9 листопада 2023 року було проведено пізнавально-виховний захід “Cybersecurity 2023”. Метою заходу було підвищити рівень поінформованості та усвідомленості студентів з питань кібербезпеки, а також розвинути в них навички та компетенції, необхідні для безпечної та відповідальної поведінки в Інтернеті. Під час заходу студенти  мали змогу:

• дізнатися про останні досягнення, тенденції та виклики в галузі кібербезпеки;
  • ознайомитися з основними поняттями, термінами та принципами кібербезпеки, такими як кіберзагроза, кібератака, кіберзлочин, кібервійна, кібертероризм, кібероборона, кіберрезистентність, кібергігієна та інші;
  • вивчити різні види та методи кібератак, такі як віруси, трояни, черв’яки, шпигунське ПЗ, рансомвар, фішинг, спуфінг, DDoS-атаки, SQL-ін’єкції, XSS-атаки, брутфорс-атаки, MITM-атаки тощо, а також дізнатися, які наслідки вони можуть мати для жертв і суспільства;
  • опанувати основні правила та рекомендації щодо захисту своїх даних, пристроїв і мереж від кібератак, як-от використання антивірусних програм, фаєрволів, VPN, шифрування, двофакторної аутентифікації, сильних паролів, резервного копіювання, оновлення ПЗ тощо;
  • взяти участь у практичних завданнях та іграх, спрямованих на перевірку та розвиток їхніх знань і навичок з кібербезпеки, таких як тести, вікторини, кросворди, головоломки, симулятори, кейси та інші.

Захід було проведено в інтерактивній та діалоговій формі, з використанням різноманітних цифрових ресурсів та інструментів, таких як презентації, відео, анімації, графіки, схеми, таблиці, посилання, QR-коди та інші. Студенти мали змогу поставити запитання, висловити свої думки, ділитися власним досвідом і прикладами, а також обговорювати актуальні та проблемні питання з теми кібербезпеки у коротких дискусіях.

Cybersecurity 2023-1

Cybersecurity 2023-2

“Cybersecurity 2023” є частиною серії пізнавально-виховних заходів, покликаних підвищити рівень обізнаності студентів в галузі інформаційних технологій, ознайомити з новітніми технологіями та останніми розробками провідних світових компаній у галузі ІТ та кібербезпеки, таких як Microsoft, Google, IBM, Cisco, Symantec, Norton, ES

Колектив кафедри «Іноземні мови» висловлює подяку усім учасникам пізнавально-виховного заходу “Cybersecurity 2023” та бажає успіхів у цифровому та реальному світах.

Cybersecurity 2023-3

Cybersecurity 2023-4