19 червня відбулося підсумкове засідання Науково-методичної ради, на якому висвітлювались результати роботи окремих структурних підрозділів університету із забезпечення освітнього процесу та підвищення його якості за навчальний рік.

На порядку денному були такі питання:

  1. Звіти про роботу методичних комісій факультетів і ННІЗУП.
  2. Звіт про роботу Науково-методичної ради університету у 2023-2024 н.р.
  1. Звіт про роботу Вищої школи педагогічної майстерності у ІІ семестрі 2023-2024 н.р.
  2. Звіт про роботу відділу моніторингу якості освітньої діяльності у 2023-2024 н.р.
  3. Про імплементацію цифрових ресурсів в освітній процес як інструмент неформальної освіти.
  4. Про внесення змін у Положення про робочу програму навчальної дисципліни.
  5. Про внесення змін до «Загальних вимог до оформлення наукової та навчально-методичної літератури».
  6. Про порядок поновлення ЗВО в ТДАТУ та процедура визнання результатів навчання
  7. Різне

З першого питання доповідали голови методичних комісій факультетів та ННІЗУП О.О. ДЕРЕЗА, О.Ю. ВОВК, Е.М. АЮБОВА, Ю.Є. ВОРОНІНА, Г.Г. ТАРАНЕНКО, які презентували статистичні дані про результати засідань протягом року: основні питання організації та здійснення освітнього процесу, що розглядались комісією, затверджені наукові, навчально-методичні видання, нормативні документи тощо.

photo_2024-06-20_12-47-43photo_2024-06-20_12-47-53

Голова НМР, перший проректор О.П. ЛОМЕЙКО звітував про роботу Науково-методичної ради університету за 2023-2024 н.р. Озвучуючи основні питання, що розглядались, ухвалені рішення; ті нормативні документи, які розглядались і затверджувались на засіданнях; контролю та підвищення якості освітньої діяльності; рекомендовані до надання грифа Вченої ради навчальні посібники, проректор відзначив злагоджену роботу всього колективу НМР, ННЦ, ВМЯОД, методичних комісій, що дозволяє навіть в умовах релокації забезпечувати якісне надання освітніх послуг здобувачам та утримання гідних позицій серед інших ЗВО.

Про роботу Вищої школи педагогічної майстерності у ІІ семестрі 2023-2024 н.р.  звітувала начальник Навчально-наукового центру Т.М. ШАРОВА. Було відзначено високу продуктивність академічного руху «Гостьовий професор», в межах якого поважні спікери, провідні фахівці з різних ЗВО та наукових установ України ділились своїми напрацюваннями з викладачами й здобувачами освіти ТДАТУ.

Завідувач відділу моніторингу якості освіти Р.В. СКЛЯР звітувала про роботу відділу моніторингу якості освітньої діяльності у 2023-2024 н.р. Було наголошено на тих заходах і нормативних документах, які розроблялись і впроваджувались відділом задля контролю та підвищення якості освітньої діяльності за освітніми програмами спеціальностей.

photo_2024-06-20_12-47-38

Усі звіти затверджено одноголосно.

Начальник ННЦ Т.М. ШАРОВА презентувала членам НМР алгоритм імплементації цифрових ресурсів в освітній процес як інструмент неформальної освіти. Було наголошено, що з 2024-2025 н.р. елементи неформальної освіти впроваджуватимуться у навчальні курси бакалаврату із зарахуванням результатів навчання вже на рівні робочих програм дисциплін. У зв’язку з цим були подані відповідні зміни до Положення про робочу програму навчальної дисципліни.

Провідний фахівець ННЦ А.В. ЗЕМЛЯНСЬКА доповіла про зміни в «Загальних вимогах до оформлення наукової та навчально-методичної літератури» відповідно до державних стандартів та інших нормативних документів щодо оформлення та підготовки до друку різноманітних видань.

Про порядок поновлення ЗВО в ТДАТУ та процедуру визнання результатів навчання доповідав декан механіко-технологічного факультету В.П. КУВАЧОВ, який презентував як алгоритм цієї процедури, так і зразки необхідних документів, які слугуватимуть підставою для зарахування здобувача, створення необхідних комісій, подолання академічної розбіжності та академічної різниці тощо.

У різному було рекомендовано до друку збірник науково-методичних праць ТДАТУ за матеріалами щорічної конференції «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти», а також рекомендовано на гриф Вченої ради два навчальні посібники: «Сучасні механізовані технології в тваринництві» (автори: Р.В. СКЛЯР, О.Г. СКЛЯР, Б.В. БОЛТЯНСЬКИЙ, С.В. ДЕРЕЗА, С.М. ГРИГОРЕНКО) та «Матеріалознавство. Технологія конструкційних матеріалів». Частина ІІ. «Технологія конструкційних матеріалів» для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 208 «Агроінженерія» за ОПП «Агроінженерія» (Г.В. АНТОНОВА, О.О. ВЕРШКОВ, А.П. ЧАПЛІНСЬКИЙ).

З усіх питань голосували одноголосно.

Інформацію підготувала провідний фахівець ННЦ Аліна ЗЕМЛЯНСЬКА