Для студентів спеціальності 101 – Екологія була організована зустріч із професіоналами-практиками Приазовського національного природного парку в особі молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу Вадима ТКАЧЕНКО та Олександра АНТОНОВСЬКОГО, за основним місцем роботи заступника начальника наукового відділу НПП.

Захід проходив у декілька етапів та передбачав виступи організаторів заходу як з боку кафедри так і з боку профільної установи з якою на протязі багатьох років підтримуються тісні професійні зв’язки, що сприяють підвищенню якості вищої освіти серед здобувачів вищої освіти спеціальності 101 – Екологія у ТДАТУ.

Сам захід відбувся у форматі «Питання – відповідь». Здобувачі проявили високу зацікавленість до процесу спілкування із діючими працівниками природоохоронної установи які спеціалізуються на проведені гідробіологічних спостережень.

При цьому захід був чітко розмежований та готувався заздалегідь не лише зусиллями організаторів заходу, але і з боку студентів. Які передчасно були попереджені про формат та дати проведення зустрічі, що надало їм можливість поміркувати над питаннями які цікавлять їх у найбільшій мірі, при цьому враховують рівень освітнього ступеня здобувачів та їх практичну та теоретичну підготовку. Так з боку студентів СВО «Бакалаврат» були озвучені питання наступного змісту:

• Які Червонокнижні види риб трапляються на території НПП?
  • Про які цікаві гідробіологічні знахідки Ви можете розповісти?
  • Які сучасні гідрохімічні методи дослідження Ви використовуєте у своїй практиці?
  • Які сучасні засоби дослідження (устаткування, обладнання) використовують при проведені гідробіологічних досліджень?
  • Які види гідробіонтів є типовими для НПП?
  • Які цікаві події відбувались із вами під час польових досліджень?
  • Які подальші зміни будуть відбуватися у Молочному лимані на Вашу думку?
  • Яким чином оформлюється дозвіл на вилучення гідробіонтів для наукових цілей?
  • Де розміщені пости гідробіологічних спостережень у вашому НПП?
  • Яку мету переслідують при заповіданні?
  • Які її основні завдання екологічної мережі на Вашу думку?
  • За яких умов доцільно використовувати постійні пости спостереження а за яких разові?
11 14
9 8
5 12

Студентів СВО «Магістр» зацікавили такі питання як:

• У яких фахових журналах ви публікуєтесь?
  • Яким чином ви обираєте науковий журнал для оприлюднення власних досліджень?
  • З якими Вашими публікаціями ми можемо ознайомитись у відкритому доступі?
  • Яким чином ви плануєте власні дослідження?
  • Яка періодичність та сезонність Ваших досліджень?
  • Які показники абіотичних чинників ви фіксуєте в ході проведення дослідження?
  • Які прикладні природоохоронні та фундаментальні дослідження проводяться Вами безпосередньо?.
  • Які методи збору та обробки інформації є найбільш доцільними для сучасного дослідника?
15 10
4 13
16 6
7 2

За результатами заходу були підведені підсумки. Всі учасники відмітили продуктивність розмови та цікавість формату зустрічі не дивлячись на відсутність безпосереднього контакту та віддаленого режиму роботи Заключне слово було надано студентам, які подякували співробітникам парку за приділений їм час та змістовні відповіді.

За матеріалами к.б.н., доцента Валентини Щербини