фото 1  фото 2
 фото 3  фото 4

Викладачі кафедри ГЕЗ Вікторія Скиба та Олександр Антоновський мали змогу долучитись до виїзного літнього тренінгу, який проходив 11-14 липня 2023 року у м. Яремче (Івано-Франківська обл.). Контингентом слухачів стали лідери та еко-активісти громад, журналісти, представники установ природно-заповідного фонду, які безпосереднім чином стикаються з агресією рф та збитками, спричиненими усіх складовим екосистем. Екошкола АНТС є логічним продовженням онлайн курсу на популярній освітній платформі  «Прометеус».

фото 5 фото 8

Літню Екошколу (тренінг) для понад сорока учасників організувала Мережа захисту національних інтересів (АНТС) в рамках проєкту «Разом за екологічну демократію, справедливість і верховенство права в Україні», фінансованого The U.S. State Department, Bureau of Democracy, Human Rights and Labor (DRL). Впродовж чотирьох днів слухачі вчилися фіксувати, аналізувати та оцінювати збитки довкіллю внаслідок російської агресії. Захід передбачав проведення тренінгів від експертів різних галузей, розгляд та обговорення практичних кейсів.

Учасники тренінгу обмінялися досвідом, познайомилися з прикладами екологічних проблем на територіях, які постраждали внаслідок військових дій. А також детально ознайомитися з методиками дослідження збитків довкіллю внаслідок російської агресії, можливістю і перспективами України та окремих громад отримати відшкодування.

скелі 2 фото 10
фото 13 фото 17

Перелік основних тем обговорення:

• Екологічна шкода землям та водам: вчимося відрізняти від економічної, фіксувати  та рахувати – Оксана Абдулоєва, Експертка з оцінки впливу на довкілля, кандидат біологічних наук,  членкиня експертної групи з розроблення наукових рекомендацій до фіксації та оцінки шкоди  довкіллю від війни при Оперативному штабі Державної екологічної інспекції.

• Аналіз забруднення атмосфери, шкоди рослинному покриву, тваринному світу, Сергій Панченко, Начальник науково-дослідницького відділу Гетьманського національного природного парку, доктор біологічних наук.

• Як правильно рахувати екологічні збитки України від війни? – Андрій  Демиденко, член Національної академії наук України, Відділення математичного моделювання  довкілля ІПММС НАНУ, член науково-експертної Ради Державної Екологічної Інспекції

• Збитки українській науці внаслідок російської агресії: масштаби,  приклади, як відновити – Світлана Галата, журналістка, проект Science at risk

• Економічна оцінка шкоди і збитків, завданих довкіллю України – Марія Ільїна,  завідувач відділу екосистемного оцінювання природно-ресурсного потенціалу Інституту економіки  природокористування та сталого розвитку НАН України, доктор економічних наук.

• Приклади оцінювання екологічних втрат та вартості екосистемних послуг (НПП  «Гетьманський», НПП «Бузький Гард») – Марія Ільїна, завідувач відділу екосистемного оцінювання природно-ресурсного потенціалу Інституту економіки природокористування та сталого розвитку НАН України, доктор економічних наук. +/- громади про свої приклади шкоди  довкіллю від війни.

• Юридичні аспекти оцінки екологічної шкоди, завданої внаслідок збройної агресії рф  проти України (перша частина) – Галина Левіна, юрист ГО «ЕкоПраво-Київ», кандидат юридичних наук.

Щиро дякуємо організаторам за дуже корисних та цікавий івент, практично-орієнтований контекст заходу, можливість розглянути реальні практичні кейси, нові знайомства.

Вікторія СКИБА

Скиба Сертифікат_page-0001 Антоновський Сертифікат_page-0001