Колектив кафедри «Іноземні мови» продовжує активну профорієнтаційну роботу попри складну епідеміологічну ситуацію і ріст захворюваності на Covid-19 у Запорізькій  області: з початку навчального року встановлені у попередні роки контакти із закладами середньої освіти району підтримувалися у режимі телефонного спілкування та бесід у месенджерах. Втім, оскільки епідеміологічна ситуація і у загальноукраїнському масштабі, на жаль, не покращується, було прийняте рішення провести особисті зустрічі з випускниками підшефних шкіл. 08 жовтня 2020 р. викладачі кафедри «Іноземні мови» Коваль О.Ю. та Гладких Г.В. разом з  к.ек.н., доцентом  кафедри  фінансів, банківської справи і страхування Рубцовою Н.М. відвідали Терпінівську ЗОШ I-III ступенів. Зустріч проходила дуже продуктивно: представниці Таврійського університету розповіли про перелік з 20 спеціальностей і особливості вступної кампанії, роздали усім зацікавленим інформаційні буклети, відповіли на питання потенційних вступників. Звичайно, особливу увагу під час агітаційної бесіди було приділено спеціальностям факультету економіки та бізнесу – Наталя Миколаївна докладно ознайомила старшокласників з перевагами навчання у ТДАТУ та перспективами працевлаштування.

09 жовтня 2020 року ст. викладач кафедри «Іноземні мови» Зайцева Н.В. відвідала з профорієнтаційною метою Терпіннівський колегіум «Джерело» Мелітопольської міської ради Запорізької області. З метою дотримання обмеження на відвідання навчального закладу сторонніми, зустріч з одинадцятикласниками було вирішено провести на шкільному майданчику. Як виявилося, така стратегія є дуже перспективною: атмосфера спілкування була позбавлена вимушеності, школярі відверто відповідали на питання щодо власних планів з отримання вищої освіти – наприклад, введення обов’язкового складання або англійської мови або історії України у вигляді ЗНО у 2021 році випускники коментували досить несхвально, адже хвилюються, чи встигнуть якісно підготуватися і до цього випробування, і до предмету, який буде основою їх потенційного фаху. Також жваво молодь реагувала і на нову для себе інформацію. Так, наприклад, одинадцятикласники, які вже вирішили вступати на спеціальності, не представлені у ТДАТУ, зацікавилися можливістю отримати паралельно другу вищу освіту – на денній або заочній формі. Поєднання, наприклад, медичної та управлінської освіти, або отримання диплома з економічної спеціальності одночасно з вивченням  юридичної спеціальності видалося майбутнім студентам вигідним поєднанням. Для тих представників колегіуму, хто ще не визначився з майбутньою професією, стало цікавим запрошення дослідити сайт ТДАТУ (а коли карантинні обмеження буде пом’якшено – відвідати особисто корпуси та кафедри Таврійського університету), щоб побачити, наскільки прогресивним є наш заклад вищої освіти, відчути атмосферу сучасного освітнього процесу з використанням великої кількості фахового обладнання та навчальних засобів.

Ст. викладач Зайцева Н.В.