ТДАТУ на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 р. №320-р “Про затвердження плану заходів щодо популяризації природничих наук та математики до 2025 року” здійснює заходи, що сприяють популяризації природничих наук та математики, у тому числі шляхом організації підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників, які викладають природничі дисципліни та математику.

znimok-ekrana-49-768x432photo_2023-10-26_16-33-59-768x576

Протягом 2023 р. викладачі природничих наук взяли участь у програмах міжнародного стажування на базі Сільськогосподарського університету імені Гуго Коллонтая (м. Краків, Польща) щодо методів здійснення дослідницької роботи та використання інноваційних технологій відповідно до положень Європейського зеленого курсу, а також Università Ca’Foscari Venezia (Італія), Georgian Aviation University (Грузія) на тему впровадження міжнародного досвіду управління науковими та освітніми проєктами.

Викладачі математики взяли участь у вебінарі, присвяченому стратегії забезпечення інклюзивності освітнього простору та безбар’єрності у навчанні здобувачів освіти, що було проведено організацією «Access Israel» у травні 2023 р.

У лютому 2023 р. викладачі навчались на курсах, що було організовано Німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit» (GIZ), GmbH, проєкт Terre des hommes (Tdh) з метою підтримки інтеграції переміщених навчальних закладів зі Сходу України в нове середовище та впровадження підходів психоціальної підтримки в освітній процес.

Викладачі також проходили підвищення кваліфікації у ЗВО України:

• Полтавський державний аграрний університет, Центр українсько-європейського наукового співробітництва (м. Ужгород, Україна) на тему «Роль соціального та емоційного інтелекту як найважливіших soft-skills ХХІ століття в освітньому процесі»;
  • ВНУ імені Лесі Українки (м. Луцьк, Україна) на тему «Сталий, інклюзивний та смарт розвиток в контексті децентралізації: досвід ЄС» (в рамках Весняної школи Вернадського);

Викладачі природничих наук протягом року пройшли підвищення кваліфікації в системі неформальної освіти:

• на базі ГО «Прогресильні» (м.Київ), Ukraine Global Faculty (м.Київ) на тематику, присвячену використанню штучного інтернету в освітньому процесі, розвитку професійних стосунків та навиків нетворкінгу, створення сучасного освітнього середовище;
  • за пропозицією ГО «Міжнародна фундація розвитку» (м. Київ) пройшли короткострокове навчання щодо підходів до планування та способів роботи сучасного викладача;
  • за підтримки ГО «Український центр майбутнього» (м. Київ) пройшли курс на тему «Лабораторія педагогічних інновацій» в межах проєкту «Creative Box: promoting the innovative approaches to building educational formats in youth work»;
  • на платформі «Прометеус» викладачі опановували курси, присвячені проблематиці захисту у надзвичайних ситуаціях, підвищення медіаграмотності для освітян, протидії та попередженню булінгу (цькуванню) в закладах освіти тощо

Викладачі природничих наук взяли участь у круглому столі за координацією Офісу Підтримки Вченого (м. Київ Україна) щодо цифрової трансформації наукової діяльності у закладах вищої освіти в умова євроінтеграції у січні 2023 р. Молоді вчені взяли участь у Всеукраїнському молодіжному екологічному форумі (30 вересня-1 жовтня, м. Київ), що мав за мету сприяти формування умов, необхідних для участі молоді у відновленні України та популяризації питань захисту екології серед молоді.