2 травня 2024 р. відбулося розширене засідання Науково-методичної ради. На порядку денному стояли такі питання:

  1. Про внесення змін до Положення щодо планування та обліку основних видів робіт науково-педагогічних працівників ТДАТУ.
  2. Про результати моніторингу опитування стейкхолдерів щодо якості освітньої діяльності у І семестрі 2023-2024 н.р.
  3. Різне.

У зв’язку з тим, що питання, які виносились на обговорення, стосувались важливих аспектів організації діяльності науково-педагогічних працівників та підвищення якості освітнього процесу, на засідання, окрім членів НМР, були запрошені проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва Д.Г. Легеза, директор Інституту підвищення кваліфікації А.С. Коноваленко, завідувачі кафедр та автори навчальних посібників, які виносились на обговорення для їх рекомендації щодо надання грифу Вченої ради ТДАТУ.

photo_2024-05-02_21-47-06

З першого питання виступив перший проректор ТДАТУ О.П. ЛОМЕЙКО, який пояснив, що необхідність внесення змін до Положення щодо планування та обліку основних видів робіт науково-педагогічних працівників ТДАТУ викликана змінами характеру практичної діяльності, проведення державної атестації здобувачів вищої освіти та інших форм освітньої діяльності; в офіційно-нормативній документації, зокрема методичних рекомендаціях МОН та ін. У процесі конструктивного діалогу між представниками адміністрації університету та завідувачами кафедр було ухвалено ряд змін, у тому числі з урахуванням міжнародної роботи та академічної мобільності. Було вирішено обговорити ці зміни в колективах кафедр і, за поданням пропозицій деканами та завідувачами, укласти остаточний варіант Положення на затвердження на наступному засіданні НМР та Вченої ради.

photo_2024-05-02_21-47-28

Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Р.В. СКЛЯР презентувала присутнім результати моніторингу опитування стейкхолдерів щодо якості освітньої діяльності у І семестрі 2023-2024 н.р. Було наголошено, що регулярне опитування здобувачів освіти, науково-педагогічних працівників, роботодавців та інших стейкхолдерів щодо наданих освітніх послуг та результатів навчання є одним із 8 критеріїв внутрішнього забезпечення якості освітніх програм. Було ухвалено взяти інформацію до відома, гарантам освітніх програм ураховувати результати опитування при їхньому перегляді.

У різному декани факультетів та керівник ННІ ЗУП доповідали про стан готовності навчальних видань, запланованих на 2023-2024 н.р., а також перспективи науково-методичного забезпечення дисциплін розробками викладачів ТДАТУ.

Було розглянуто навчальні посібники «Інклюзія в літературі: світовий вектор» (ННІ ЗУП), «Основи електропостачання» (факультет енергетики і комп’ютерних технологій) та «Матеріалознавство. Технологія конструкційних матеріалів». Частина І. «Матеріалознавство» для здобувачів ступеня вищої освіти «Бакалавр» зі спеціальності 208 «Агроінженерія» за ОПП «Агроінженерія» (механіко-технологічний факультет) та рекомендовано до надання грифу Вченої ради ТДАТУ.

photo_2024-05-02_21-47-11

З усіх питань голосували одноголосно.

 

Інформацію підготувала секретар НМР Аліна Землянська