photo_2023-05-22_14-35-12

Навчальний процес сьогодення – певний виклик і для студентів і для викладачів. Для запобігання професійного вигоряння та розуміння суті психологічних та емоційних станів, методів спілкування, викладачі зацікавлені у можливості підвищити свій професійний рівень та набути досвід викладання в надскладних умовах війни. У такі важкі часи освітяни об’єднуються і разом шукають шляхи подолання проблем у навчальному процесі.

У рамках всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації «Роль соціального та емоційного інтелекту як найважливіших soft-skills ХХІ століття в освітньому процесі» (6 березня – 16 квітня 2023 р.) за підтримки Центру українсько-європейського наукового співробітництва було проведено курс онлайн-лекцій. Усі учасники науково-педагогічного підвищення кваліфікації, в тому числі доцент кафедри геоекології Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Мазикіна О.Б., мали можливість прослухати та прийняти участь в проведених лекціях кандидатом сільськогосподарських наук, докторантом кафедри менеджменту імені І. А. Маркіної, старшим викладачем кафедри маркетингу, провідним фахівцем відділу маркетингу Полтавського державного аграрного університету Ігорем Лядським.
Загалом учасники навчання прослухали 3 змістовні лекції: «Що таке соціальний інтелект? Чи є він передумовою соціалізації людини?», «Що таке емоційний інтелект? Його значення в досягненні професійного та особистого успіху людини», «Зв’язок емоційного та соціального інтелекту».
Підсумком науково-педагогічного підвищення кваліфікації стала публікація тез у матеріалах всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації Видавничим домом «Гельветика».

Важливою складовою навчального процесу є одержання студентами не тільки професійних навичок, але й набуття ефективної комунікації в колективі та розвиток особистих універсальних, гнучких навичок, які будуть сприяти гармонійній взаємодії у всіх сферах діяльності. Отже, у будь-яких умовах, для кожного учасника освітнього процесу важливо працювати над розвитком соціального, емоційного інтелекту та приділяти увагу пошуку ресурсів для розвитку таких якостей як критичне мислення, креативність, комунікабельність. Учасники науково-педагогічного підвищення кваліфікації отримали свідоцтва та значно розширили свої знання відносно таких важливих напрямів у своїй професійній діяльності. Щиро вдячні організаторам цього заходу.

photo_2023-05-22_13-48-32