проф.крессе крессе
зустріч Крессе зустріч крессе .

Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного продовжує свою діяльність у Запоріжжі.  Кафедра геоекології і землеустрою під керівництвом кандидата сільськогосподарських наук, доцента Ганчука Максима Миколайовича  здійснює навчання здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти   за спеціальностями 101 Екологія та 193 Геодезія та землеустрій. Спільними зусиллями, спираючись на підтримку ректорату, студентської ради ми працюємо задля організації навчального процесу. Шукаємо свої шляхи зростати, виправляти недоліки, продовжувати знаходити можливості співпраці з колегами з інших навчальних закладів – Львівської Політехніки, Криворізького національного університету. Особлива подяка за підтримку професора Вольфганга Крессе з Нойбранденбурга. Він вперше приїхав до Мелітополя ще у довоєнний період, тоді ж відвідав Кривий Ріг та продовжує після свого візиту надавати свої поради, спілкуючись з ректоратом, викладачами кафедри, гарантами освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності  193 Геодезія та землеустрій. Усі студенти, які мали можливість зустрітися з професором Вольфгангом Крессе, запам’ятали його лекцію під час зум-конференції, де він поділився своїм досвідом. Тоді, не зважаючи на карантинні обмеження, цей захід зблизив усіх та надихнув і надалі продовжувати цікаве спілкування. Дружня атмосфера, яку створив професор Вольфганг, задав позитивний тон майбутній співпраці. І це підтвердилось через певний час, коли професор Вольфганг на власному авто приїхав до Львова з гуманітарною допомогою: ноутбуками, копіювальною технікою, високоточним нівеліром: 19 квітня 2023 р. отримали гуманітарну допомогу від друзів з Нойбрандербурга. Професор Вольфганг Крессе передав завідувачу кафедри геоекології і землеустрою доценту Ганчуку Максиму Миколайовичу обладнання: ноутбуки, системні блоки, принтер, сканери та високоточний нівелір для студентів спеціальності Геодезія та землеустрій Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

Завжди приємно відчувати підтримку в такі важкі часи. Дуже вдячні колегам з Львівської Політехніки за гостинність та можливість спілкуватися. Сподіваємося на продовження обміну досвідом та нові зустрічі. Під час спілкування з доцентами Ганчуком Максимом Миколайовичем та Мазикіною Ольгою Борисівною, колегами з Львівської Політехніки, професор Вольфганг Крессе поділився своїм бажанням написати статтю з докладним описом своїх вражень від подорожі до Львова. Ми мали можливість дізнатися про захоплення професора і власні наміри продовжувати свою волонтерську діяльність та бажання збирати обладнання для сільськогосподарської лабораторії, та ще допомагати колегам екологам в обладнанні лабораторії.

Доцент к.т.н. Мазикіна О.Б.