лого 1

GIZ

Підведено підсумки онлайн-тренінгу «Перша психологічна допомога в умовах надзвичайної ситуації», який проводиться в рамках проєкту “Сприяння економічній участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо-переміщеними особами в Україні”, реалізованого німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини, який проходив з листопада 2022 року по лютий 2023 року.

 

Захід було проведено окремими блоками для викладачів та студентів ЗВО, які наразі опинились переміщеними в інші регіони України (це заклади вищої освіти м. Мелітополь, м. Бердянськ та м. Маріуполь). Модератором став Фонд Terre des hommes (Tdh), який діє в Україні з 2015 року сприяючи вдосконаленню системи захисту дітей та реформуванню соціальної допомоги.

 Від кафедри ГЕЗ до заходу мали змогу долучитись ст. викладач Вікторія Скиба та здобувачі вищої освіти Олександра Мінченко (спеціальність 101 Екологія, 11 МБЕК група) та Поліна Чернишова (спеціальність 193 Геодезія та землеустрій, 31 ГЗ група).

Впродовж тренінгу, студенти та викладачі вивчали основні завдання та методи надавані першої психологічної допомоги. Визначили необхідність формування відчуття безпеки і спокою для себе або людини, яка цього потребує цього протягом під час та після психологічно-травмуючої події. Дізналися про основні методи і принципи психологічної допомоги та самодопомоги, протокол дій, методики коригування свого емоційного стану.

Також відпрацювали практичні навички в умовних групах де учасники мали змогу почергово бути в ролі «рятівників» під наглядом професійного спеціаліста і в подальшому мали домашнє завдання – застосувати вивчений матеріал у реальному житті, при виникненні необхідності.

Зворотнім зв’язком тренінгу стали  анкети студентів та викладачів, у яких учасники поділилися особистим досвідом впровадження, наприклад, таких способів першої психологічної допомоги як – активне слухання, бо дуже важливо аби психологічно травмована людина мала змогу виговоритись для профілактики затяжних психологічних проблем. Техніка заземлення, що використовується для «повернення людини у реальність» під час емоційного стресу та направлення, бо дуже важливо володіти інформацією щодо можливості звернутися за допомогою та підтримкою (гарячі лінії, центри психологічної допомоги тощо)

Під час спільних обговорень учасники тренінгу дійшли згоди в тому, що у цей нелегкий дня всіх нас час, подібні навчальні заходи, є надважливі, адже психологічний добробут є частиною поняття здоров’я і навички першої психологічної допомоги в деяких ситуаціях можуть буквально врятувати життя людини чи її близьких.

Підсумками тренінгу для учасників, які на високому рівні виконали усі завдання стало отримання сертифікатів. Дякуємо організаторам та менторам курсу за надану можливість!

Олександра Мінченко та Вікторія Скиба

Мінченко О. Психол. тренінг 2023 Скиба В
Чернишова П.