лого 1 ппд

КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА ДИТИНСТВО.

ЦЕ ТАК ПРОСТО.

Фонд Terre des hommes (Tdh) Україна

30 листопада та 22 грудня 2022 року відбувся онлайн-тренінг «Перша психологічна допомога в умовах надзвичайної ситуації», який проводиться в рамках проєкту “Підтримка економічної участі вразливих груп населення, включно з внутрішньо переміщеними особами, в Україні”, який виконує німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

 

скан 2 ппдЗахід було проведено для викладачів ЗВО, які наразі опинились переміщеними в інші регіони України (це заклади вищої освіти м. Мелітополь, м. Бердянськ та м. Маріуполь). Модератором став Фонд Terre des hommes (Tdh), який діє в Україні з 2015 року сприяючи вдосконаленню системи захисту дітей та реформуванню соціальної допомоги.

Від кафедри ГЕЗ до заходу мала змогу долучитись ст. викладач Вікторія Скиба. Досвідчені психологи, тренери та ментори поділились досвідом допомоги людині у кризовій ситуації, наголосили на тому, що таку допомогу може надати кожен, головне пам’ятати, що важливим принципом має стати наступний – «не завдати ще більшої шкоди своєю підтримкою».

Перший день тренінгу складався з 5 сесій та практичних вправ. Учасники мали змогу вивчали основні поняття, визначення про психічне здоров’я, психосоціальну підтримку та першу психологічну допомогу (ППД) в умовах надзвичайної ситуації; особливості ППД для дорослих в умовах надзвичайної ситуації; принципи та протоколи ППД; особливості ППД для студентів надзвичайної ситуації; стрес менеджмент та практики самодопомоги.

скрін ппдОсобливістю заходу стали ворк-шопи, групові обговорення та заняття тет-а-тет. Необхідно зазначити, що спільна та дружня атмосфера сприяла активному обговоренню в колі однодумців багатьох нагальних питань, які відчули на собі усі без винятку викладачі: перебування в окупації, переміщення, відчуття тривоги та нестабільності, перестороги та чітке усвідомлення майбутнього.

Незважаючи на усі технічні складнощі сьогодення тьюторам вдалось плідно передавати авдиторії неймовірно корисний матеріал, сформувати вкрай необхідні навички надання ППД, навчити методикам опанування власним станом тривожності та надати дуже цінні поради спілкування з постраждалими, які мають різнопланові психологічні травми, спричинені жорсткою воєнною агресією проти нашого народу.

 

Вікторія Скиба

image002 ппд GIZ ппд