Питання працевлаштування молоді важливе сьогодні, як ніколи. В Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного цьому аспекту приділяється особлива увага з боку керівництва ЗВО та відділу зв’язку з виробництвом на чолі з Віктором Сингаєвським. 18 листопада представниками деканату АТЕ та кафедри геоекології і землеустрою була організована зустріч Віктора Антоновича з випускниками спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з питань працевлаштування.

Начальник відділу в зрозумілій формі довів основні аспекти політики ТДАТУ щодо питань працевлаштування своїх випускників. Відділ з зв’язку з виробництвом веде свою роботу в університеті більше 35 років та постійно перебуває в динаміці, слідкуючи за тенденціями ринку праці. Хоча держава на законодавчому рівні («Закон про Вищу освіту», ст. 54. п.3) залишає право кожному студентові вільно обирати місце роботи, але в нашому університеті є розуміння, що працевлаштування молоді, якій надається перше робоче місце – це спільна робота учбового закладу, служби зайнятості, роботодавця і самого випускника. Тому в ТДАТУ в цьому напрямку ведеться системна робота. Задля адаптації студентів до роботи в умовах ринкової економіки та сприяння працевлаштуванню проводиться ціла низка заходів. На особистих зустрічах, які постійно проводить Віктор Антонович зі студентами за графіком, він інформує про те, що в університеті з 2015 року запроваджено «Порядок працевлаштування випускників», який містить алгоритм дій для обрання та подальшого успішного влаштування на роботу студента. Ця «інструкція до дій» знаходиться у вільному доступі на сайті ЗВО, тому з ним можуть ознайомитись всі випускники. Окрім цього кожного року проводяться зустрічі з представниками підприємств – роботодавцями, різні тематичні тренінги з участю спеціалістів Центру зайнятості, проведення заходів (День кар’єри) з презентаціями вакансій, які більш конкурентоздатні на ринку праці тощо. Після проведення системної роботи з обрання майбутнього місця працевлаштування обов’язково студентові надається направлення на підприємство, яке він обрав самостійно чи за допомогою відділу зв’язку з виробництвом в рамках існуючих угод про співпрацю. Цей документ в ТДАТУ випускникові традиційно вручає ректор університету Кюрчев В. М. на особистих зустрічах з кожним випускником у своєму кабінеті. З графіком щорічних особистих зустрічей ректора з випускниками обов’язково ознайомлює куратор академічної групи. Кінцева мета всієї системної роботи з боку керівництва університету, деканату, відділу зв’язку з виробництвом на чолі з Віктором Сингаєвським, викладачів та кураторів – це підготовка кваліфікованого працівника та успішне працевлаштування його за фахом на підприємстві.

У ході зустрічі Віктор Антонович відповів на всі запитання випускників.

За матеріалами асистента кафедри ГЕЗ Ельнари Аюбової

Відділ працевлаштування 1