Курс “Мистецтво викладання” як курс підвищення кваліфікації для педагогічних працівників, що відповідає вимогам Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників (Постанова КМУ від 21 серпня 2019 р. №800 зі змінами та доповненнями від 27 грудня 2019 р. №1133)  було організовано онлайн КНП “Освітня агенція міста Києва”. Асистент кафедри геоекології і землеустрою к.е.н., Якунічева А.Ю. мала змогу пройти його у період дистанційного навчання під час карантинних заходів університету, про що було отримано сертифікат учасника.

Курс має на меті підготувати українських освітян до трансформації системи освіти України та сформулювати нову парадигму процесу викладання відповідно до сучасних вимог суспільства та концепції Нової Української Школи.

Курс містить багато корисних та інноваційних інструментів, які можна використовувати у процесі викладання. Здобуті знання сприятимуть бульш ефективному викладанню дисциплін “Держаний земельний кадастр”, “Управління земельними ресурсами” у сучасних вимогах змішаного та інтерактивного навчання.

Навчальна програма обсягом 30 годин, включала в себе наступні розділи:

Розділ 1. Організація освітнього процесу

Розділ 2. Хто потрібен сучасним учням та студентам?

Розділ 3. Емоційний інтелект для освітян

Розділ 4. Як досягти значних результатів у процесі викладання

Розділ 5. SCORM-курси

Онлайн-навчання потребує мотивації та мікроменеджменту, які у свою чергу можливі за автономії навчання, проведенні  кейс-уроків, що спонукають до вивчення реальних ситуацій з непідробленою зацікавленістю, щоб здобувачі освіти опановували нові знання не для виконання освітньої програми, а для себе, щоб завдяки отриманим знанням стати кращою версією себе. В свою чергу під час такого навчання забезпечується професійний розвиток науково-педагогічних працівників з питань професійної компетентності, ефективного планування освітнього процесу, впровадження новітніх технологій у навчанні для подальшого розвитку української освіти.

Корисні посилання про соціальні аспекти навчання

Запропоновані освітні інструменти

Також платформа Освітньої агенції міста Києва дає можливість пройти дуже цікаві курси різної направленості. Так, було пройдено тести “SCORM Курсу Правильне харчування”, що допомагає налаштувати свій раціон та курс “Екологія”, що додатково відображає екологічні виклики сьогодення, а саме розораність земель України, як життєвий простір, що має негативні тенденції розвитку і який потребує докорінного перегляду територіального розмежування та виведення земель в заповідний фонд або об’єкти природного використання.  Сертифікати додаються.

підготовлено асистентом

кафедри геоекології і землеустрою