великий луг

Техногенно катастрофа на Каховській ГЕЗ є екоцидом/ біоцидом рф проти природно-територіальних комплексів України. Незворотних наслідків зазнають території, які знаходяться на межі воєнних дій, під прицільним вогнем та наслідками терористичних дій.

Одним з таких об’єктів є територія НПП «Великий Луг», яка з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України опинилась на під окупацією.

Національний природний парк «Великий Луг», розташований на території Василівського району Запорізької області має загальну площу 16,8 тис. га,  створений у лютому 2006 р. з метою збереження, відтворення та раціонального використання типових і унікальних природно-ландшафтних та історико-культурних комплексів степової зони, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Територія Великого Лугу, яку у 50-ті роки минулого століття затопили води Каховського водосховища,  тривалий час перебувала у володіннях Запорозької Січі. Саме тут вперше в Європі були створені штучні ліси, які козаки висаджували з військово-оборонною метою.

Катастрофічні наслідки, обумовлені зневодненням Каховського водосховища призвели до величезних економічних збитків, загибелі чисельної кількості живих організмів та спричинили загрозу зникнення рідких та особливо-цінних видів. Зважаючи на ці наслідки в.о. директора НПП «Великий Луг» Тамара Йосипенко ініціювала науково-дорадчу нараду до якої мали змогу долучитись і представники кафедри геоекології і землеустрою Максим Ганчук, Вікторія Скиба та Олександр Антоновський. Ключовими питанням наради стало обговорення проблематики поточного стану екосистем парку, зважаючи на стрімкі деструктивні процеси та перспектива розробки плану потенційних заходів по стабілізації екологічного стану, впровадження яких стане можливим після деокупації територій.

Вікторія Скиба

великий луг скрін