anons-biodiversity-viewer

Викладачі кафедри геоекології і землеустрою, здобувачі спеціальностей 101 Екологія та 193 Геодезія та землеустрій мали змогу долучитись до зустрічі, організованої та проведеної представниками Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та групою розробників з Української природоохоронної групи.

зображення_viber_2024-02-13_10-25-55-160 зображення_viber_2024-02-13_10-25-57-489

Спікерами заходу стали Марина Шимкус, директорка департаменту Міндовкілля, а також Олексій Василюк, представник ГО «Українська природоохоронна група», які представили новий інструменту для охорони біорізноманіття. Даний інструмент може буди вельми керівним навігатором для  учасників процедур оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки в якості загального нотатника та інформаційного плацдарму для вивчення біорізноманіття певної території.

photo_2024-02-20_16-50-47

«Biodiversity Viewer» є відкритим програмним забезпеченням, який розробили ГО «Українська природоохоронна група» та The Habitat Foundation в межах проєкту «GBIF Viewer – an open web-based biodiversity conservation decision-making tool for policy and governance.

«Biodiversity Viewer» спрощує процес ухвалення рішень щодо охорони біорізноманіття. Цей онлайн-інструмент у лічені хвилини надає інформацію про біологічні види, що підлягають особливій охороні, а також дозволяє зробити експрес-оцінку конкретної території на наявність таких видів. Наразі система вже містить близько 2,5 мільйона даних. Цей онлайн інструмент у лічені хвилини надає інформацію про біологічні види, що підлягають особливій охороні, а також дозволяє зробити експрес-оцінку конкретної території на наявність таких видів. Тому онлайн застосунок значно полегшить роботу учасників процесу ОВД та СЕО.

photo_2024-02-20_16-50-33 photo_2024-02-13_10-28-35

Здобувачі вищої освіти спеціальності 101 Екологія мали змогу почути практичний досвід професіоналів-практиків та жваве обговорення з приводу застосування даного інтерактивного інструменту при проведенні наукових досліджень та вивченні біорізноманіття.

Щиро дякуємо розробникам за можливість використання новаційного застосунку в т.ч. для використання в освітньому процесі та при проведенні наукових досліджень.

Вікторія СКИБА