Мелітопольці photo_2023-08-18_10-15-43
PGRSLN [Ретріт]-99 PGRSLN [Ретріт]-36

 

 

У розпал літнього сезону викладачі Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного мали змогу перезавантажитись, поспілкуватись, обмінятись досвідом та обговорити буденні проблемні питання та знайти спільні перспективні шляхи  їх вирішення у ретрит-кемпі для внутрішньо переміщених викладачів.

8 5

 

Даний захід проводився ГО «Прогресильні» у партнерстві з The German Marshall Fund  14-17 серпня 2023 р. у м. Львів, Ключова мета: підтримка викладачів ВПО через психологічну допомогу та професійний розвиток.

Ретрит-кемп – це 4 дні цікавих зустрічей, неформального спілкування, та повного емоційного та психологічного перезавантаження.

Учасники заходу відбирились у відповідності до вимог анкетного опитування та обґрунтування персональної мотивації участь, від ТДАТУ було обрано 4 викладачі до числа яких увійшла і Вікторія Скиба (к.с.-г.н., ст.викладач кафедри ГЕЗ).

4 6

 

3 2

 

У ході групової роботи учасники опрацювали низку потреб та проблем внутрішньо переміщених освітян та шляхи їх підтримки та презентували напрями антикризового менеджменту переміщених ЗВО, шляхи підтримки ресурсного стану викладачів, можливості залучення фінансування наукової діяльності, проблеми, з якими стикаються ВПО у нових регіонах, здійснювати соціалізацію та інтегруватись у нових умовах.

«Retreat for Displaced Teachers» поєднав формати практичної компоненти (55%) опрацювання кейсів та 45% практичного досвіду професіоналів своєї справи, які допомагають освітянам створювати та просувати особистий бренд в інтернет-просторі, бути впізнаваними та затребуваними в інших сферах діяльності в якості експертів та консультантів.

3 1

 

Мозковий штурм у форматі Світового кафе передбачав аналіз та опрацювання проблемного питання за заданою тематикою:

✅як організувати своє життя в нових умовах?

✅як бути в ресурсі?

✅як соціалізуватися та інтегруватися?

✅як розширити фінансові можливості?

✅як організувати антикризовий менеджмент

Практично-направленим був тренінг психологічної реабілітації для освітян, практичні кейси командної роботи направлені на підтримування «Здорових» стосунків в стресових умовах, встановлення особистісних «кордонів», алгоритм дій у конфліктних ситуаціях у тому числі в нових реаліях, а також методики для стабілізації психо-емоційного стану.

У форматі «живої бібліотеки» учасники Ретриту дізнались про лайфхаки сучасного викладання, почули експертну думку щодо забезпечення стійкості до впливу на емоції у інформаційному потоці, ознайомились із успішним кейсом реалізації медіакампанії, дізнались про дії викладача під час повітряної тривоги та перші кроки надання домедичної допомоги у випадку критичних ситуацій.

Отримані знання викладачі обов’язково застосовуватимуть у подальшій роботі, а отримане психологічне перезавантаження та натхнення сприяти

муть реалізації професійних задумів у новому навчальному році.

Щиро дякуємо організаторам за дуже активний захід, корисні знайомства та продуктивне «перезавантаження»!

 

Вікторія СКИБА

Прогресильні сертифікат