Screenshot 2024-04-11 102330

Повоєнне відновлення України є найбільшим інвестиційним та планувальним проєктом Європи за останні десятиліття.

Зважаючи на це команда Міндовкілля разом з експертами Європейської економічної комісії ООН запросила усіх бажаючих обговорити:

➡️потенціал та пріоритизацію стратегічної екологічної оцінки у повоєнному відновленні країни;

➡️досвід та напрацюваннями у сфері застосування СЕО в Україні, зокрема Єдиний реєстр СЕО;

➡️основні аспекти СЕО містобудівної документації в контексті відновлення територій.

 

Screenshot 2024-04-11 102730 Screenshot 2024-04-11 102428

Захід було організовано в рамках проєктів «Moving forward together» та «EU4Environment: Green Economy in Eastern Partner Countries». Програма «Європейський союз за навколишнє середовище» (EU4Environment) покликана надати «зеленого» характеру економіці шести країн Східного партнерства.

До вебінару мали змогу долучитись здобувачі вищої освіти 41 ЕК групи спеціальності 101 «Екологія» в рамках вивчення обов’язкового освітнього компоненту «Оцінка впливу на довкілля», в межах тематики якого відведений блок для вивчення законодавчого підходу та практичної реалізації процедури СЕО в Україні та Європі.

У ході вебінару йшлося про СЕО як інструмент політики для «зеленого» повоєнного відновлення України, роль СЕО у плануванні територій для повоєнного відновлення, а також про останні зміни та виклики щодо СЕО, ОВД та містобудівної діяльності.

Screenshot 2024-04-11 100100 Screenshot 2024-04-11 100151

Спікери заходу:

  • Андрій Андрусевич, експерт Європейської економічної комісії ООН з СЕО;
  • Марина Зеркаль, експерт ЄЕК ООН з просторового розвитку територій;
  • Марина Шимкус, Директор департаменту екологічної оцінки, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Щоб запобігти шкоді довкіллю та здоров’ю людей в результаті економічного зростання, а також пом’якшити її наслідки, програма EU4Environment допомагає країнам Східного партнерства посилити їхні системи екологічної оцінки. Цей компонент програми EU4Environment націлений на консолідацію національних екологічних мереж у країнах-бенефіцантах задля досягнення повної відповідності міжнародним вимогам, зокрема, Протоколу ЄЕК ООН про стратегічну екологічну оцінку, Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенції Espoo), а також Директивам ЄС про стратегічну екологічну оцінку (SEA) та про оцінку впливу на довкілля (EIA). Програма також надає підтримку країнам щодо побудови адекватної спроможності здійснювати ефективне й систематичне застосування SEA та транскордонної EIA.

Screenshot 2024-04-11 103445