23 листопада 2023 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбувся науковий вебінар на тему «Zeno Effect and Time Crystal in a Semiconductor Spin System». Захід  організовано у межах академічного руху «Гостьовий професор», спікером виступив Dr. Alex Greilich з факультету фізики Технічного університету Дортмунда в Німеччині.

изображение_viber_2023-11-28_12-44-51-699изображение_viber_2023-11-28_12-44-54-691

Ініціатором цієї зустрічі виступила кафедра вищої математики і фізики, а супроводжувати допомагав колектив кафедри іноземних мов, а саме – Супрун Олена Миколаївна, яка виступала в ролі перекладача та забезпечила ефективну комунікацію та взаєморозуміння під час зустрічі.

Науковий вебінар зібрав студентів, викладачів та науковців для спільного обговорення теми, пов’язаної із сучасними досягненнями у фізиці. Dr. Alex Greilich є керівником науковий групи у Дортмундському Техничному університеті, тематика якої зосереджена на когерентному оптичному контролі спінових станів у напівпровідникових наноструктурах, спіновій квантовій обробці інформації, яка може використовуватись у квантових комп’ютерах для обробки даних, використовуючи кубіт як фундаментальну одиницю. Він познайомив присутніх з основами теорій «Zeno Effect» та «Time Crystal» і поділився результатами своїх досліджень у напрямку контролю спінових станів у напівпровідникових наноструктурах, розкрив важливі аспекти та можливі перспективи використання цих явищ у розвитку квантових технологій та обчислювальних систем. Захід завершився дискусією, під час якої учасники вебінару мали можливість ставити питання та отримувати відповіді від доповідача.

изображение_viber_2023-11-28_12-45-00-497изображение_viber_2023-11-28_12-45-03-815

Важливість проведення подібних наукових заходів для академічного середовища надає можливість студентам та науковцям отримати прямий доступ до світового рівня досліджень і обміну ідеями. Сьогоднішній вебінар став кроком у розширенні горизонтів знань з фізичних наук. Університетська спільнота подякувала Dr. Alex Greilich за змістовну і цікаву доповідь і за погодження прийняти участь у нашій зустрічі, для нас це велика честь.

Дякуємо всім учасникам зустрічі за участь! Бажаємо всім здоров’я, успіхів, перемоги і миру!

З повагою, колектив кафедри вищої математики і фізики