22 лютого 2023 р. відбулося розширене засідання Науково-методичної ради Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного. На порядок денний було винесено такі питання:

1. Про наповнення сайту університету щодо дуальної освіти в ТДАТУ.
  2. Про результати моніторингу наявності електронних навчальних курсів з дисциплін на Освітньому порталі університету.
  3. Про методичні рекомендації з розробки навчальних планів у ТДАТУ на 2023-2024 н.р.
  4. Про внесення змін до Положення про опитування учасників освітнього процесу в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.
  5. Про внесення змін до Положення про освітні програми в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного.
  6. Різне.

На засідання були запрошені завідувачі кафедр, оскільки розглядались важливі питання організації освітнього процесу, які стосуються всіх структурних підрозділів університету.

4

5

Перший проректор О.П. Ломейко виступив з питання про наповнення сайту університету щодо дуальної освіти в ТДАТУ. Він нагадав, що вже багато років університет плідно співпрацює з міжнародним проєктом USAID, який на сьогодні спрямував свою діяльність на популяризацію дуальної освіти. Було презентовано критерії оцінювання закладів вищої освіти України щодо наявності інформації про дуальну освіту на їх офіційних сайтах, її доступності усім зацікавленим особам та результати цієї перевірки. О.П. Ломейко також повідомив, що на сайті ТДАТУ зроблено окрему сторінку «Дуальна форма здобуття освіти», де здобувачі вищої освіти та стейкхолдери можуть отримати всю необхідну інформацію, та ознайомив присутніх із рекомендаціями до її заповнення в розрізі всіх спеціальностей, за якими проводиться навчання.

1124

Начальник навчально-наукового центру Т.М. Шарова презентувала результати моніторингу наявності електронних навчальних курсів з дисциплін на Освітньому порталі університету. Було визначено, що перевірка проводилась у кілька етапів, було переглянуто 758 курсів на всіх факультетах. Наголошено, що тільки тісна співпраця ННЦ з деканами, завідувачами кафедр, головами методичних комісій дозволила максимально швидко наповнити електронні навчальні курси відповідно до нормативних вимог та забезпечити якісний освітній процес.

Перший проректор О.П. Ломейко ознайомив присутніх із методичними рекомендаціями з розробки навчальних планів у ТДАТУ на 2023-2024 н.р. Було підкреслено, що врахування гарантами освітніх програм нововведень та особливостей графіка навчального процесу наступного року при розробці навчальних планів забезпечуватиме успішне опанування освітньою програмою здобувачами освіти.

Завідувач відділу моніторингу якості освітньої діяльності Р.В. Скляр ознайомила присутніх зі змінами у Положенні про опитування учасників освітнього процесу в ТДАТУ та  Положенні про освітні програми в ТДАТУ. Було наголошено, що нововведення зроблені відповідно до рекомендацій НАЗЯВО, стандартів вищої освіти, а також пов’язані з урахуванням питань якості реалізації освітнього процесу за дуальною формою навчання. Обидва положення затверджені одноголосно.

29

16

У різному начальник ННЦ Т.М. Шарова повідомила присутнім, що на сайті ННЦ викладено інформаційний лист щорічної науково-методичної конференції ТДАТУ «Удосконалення освітньо-виховного процесу в закладі вищої освіти» та вимоги до публікації у збірнику науково-методичних праць.

Інформацію підготувала секретар НМР А.В. Землянська