6e57c928c6e0ffdf34b24b9c464c602b_w960Документальна стрічка “20 днів у Маріуполі” українського журналіста і фотографа Мстислава Чернова здобула  “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.

📍Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка і продюсерка Василіса Степаненко.

📍Команда інформагенції Associated Press приїхали у Маріуполь за годину до повномасштабного вторгнення Росії і провели там в умовах облоги майже місяць.

📍Вони залишалися єдиними міжнародними журналістами в оточеному місті та документували все, що там відбувається.

У ніч на 11 березня 2024 року у театрі «Долбі» у Лос-Анджелесі відбулася 96-та церемонія вручення кінопремії «Оскар-2024». Одну зі статуеток уперше отримав український фільм. Документальна стрічка «20 днів у Маріуполі», створена режисером та військовим кореспондентом із Харкова Мстиславом Черновим у співпраці з інформагенством Associated Press та американськими документалістами з Frontline, перемогла у категорії «Найкращий документальний фільм».

«Це перший “Оскар” в історії України. Це честь для мене. Але, напевно, я буду першим режисером, який скаже тут: “Я хотів би, щоб цього фільму не було. Я хотів би, щоб росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових та цивільних, які зараз у у в’язницях”. Але я не можу змінити минуле. Але ми всі разом. Ви всі найталановитіші люди в історії. Ми повинні переконатися, що історія буде записана вірно, і правда переважить. І люди Маріуполя та інші, котрі віддали своє життя, ніколи не будуть забуті. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Дякую вам усім, дякую Україні! Слава Україні!», — сказав Мстислав Чернов під час отримання нагороди.

(From R) Ukrainian journalist Evgeniy Maloletka, US producer Raney Aronson-Rath, Ukrainian filmmaker Mstyslav Chernov, producer Michelle Mizner, Ukrainian journalist Vasilisa Stepanenko and Derl McCrudden pose with the award for Best Documentary Feature Film for "20 Days in Mariupol" as they attend the Vanity Fair Oscars Party at the Wallis Annenberg Center for the Performing Arts in Beverly Hills, California, on March 10, 2024. (Photo by Michael TRAN / AFP) (Photo by MICHAEL TRAN/AFP via Getty Images)
Разом із Мстиславом на сцену піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка та продюсер Василиса Степаненко, які разом із Черновим знімали перші дні окупації Маріуполя у 2022 році, а також американські кінопродюсери Мішель Мізнер та Рені Аронсон-Рат.

Дякуємо за цю визначну роботу і вітаємо творців фільму з перемогою.

Світ має бачити нашу історію. Це було б неможливо без внеску кожного з вас.