Бібліографічний менеджер – це програма, розроблена для зберігання бібліографічних даних, повних текстів і оформлення посилань і списків літератури.

При виборі бібліографічного менеджера Ви можете встановити стаціонарну програму собі на комп’ютер, працювати онлайн, а також універсально онлайн + оффлайн.

Універсальні бібліографічні менеджери Mendeley, EndNote, Zotero підходять для використання як індивідуальними користувачами, так і науковими колективами.

Mendeley 

Безкоштовний універсальний бібліографічний менеджер та академічна соціальна мережа.

Для отримання доступу до використання програми необхідно створити обліковий запис на сайті Mendeley. Базовий пакет Mendeley надає 2 ГБ серверного простору для зберігання інформації. У платній версії – збільшені квоти на зберігання матеріалів і створення груп.

 

EndNote (Clarivate Analytics)

Система управління бібліографічною інформацією, що застосовується для управління посиланнями і бібліографією. Безкоштовний пакет надається в онлайн версії програми – EndNote Online.

Для отримання доступу до бібліотеки EndNote виконайте вхід (скористайтеся обліковим записом Web of Science).

 

Zotero

Бібліографічний менеджер підходить як для індивідуальної та колективної роботи, хмарного зберігання повних текстів статей в особистій бібліотеці. Zotero є додатком для реферування, виконаним у вигляді плагіна до Firefox або Chrome.

Для початку роботи з програмою необхідно створити обліковий запис на сайті.