- Закон № 2811-IX від 01.12.2022 Про авторське право і суміжні права
- Національний репозитарій академічних текстів. До ЕБД НРАТ включаються дисертації, автореферати, кваліфікаційні роботи, наукові статті, монографії, звіти, депоновані роботи, підручники, навчальні посібники та публікації, розміщені на наукових Інтернет-платформах.
- Репозитарії ЗВО України
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського – НБУВ
- ResearchUA – цифровий проєкт НБУВ (бібліотечна цифрова платформа підтримки наукових досліджень)
- Як обрати журнал для публікації досліджень? Контрольний список для дослідників і бібліотекарів: посібник. – Київ, 2024.
- Українські журнали у SCImago Journal & Country Rank– наукові показники журналів і країн, розроблені на основі інформації, яка міститься у базі даних Scopus® (Elsevier BV)
- Масові відкриті онлайн-курси ( Добірка корисних сервісів створена на основі семінару на тему “Неформальна освіта — крок до кар’єрного зростання” доцента М. Колеснікова та інших відкритих ресурсів)
Видання дослідникам
- Аллан Ґау. Написання ефективного реферату. Навчальний посібник.
- ТЕЗАУРУС_онлайн_06_12 Тезаурус термінів зі сфери забезпечення якості вищої освіти: українсько-англійські / англійсько-українські паралеліЗаг. ред. Бутенко А. П., Васько Р. В., Єременко О. В., Корольова А. В., Стукало Н. В. Київ: Видавничий центр КНЛУ, 2024. 99 с.
Пошукові системи наукової інформації
- BASE: Bielefeld Academic Search Engine — одна з найбільших у світі пошукових систем, спеціалізованих на пошуку наукових документів відкритого доступу в Інтернеті (Німеччина). BASE збирає, нормалізує та індексує дані серверів репозитаріїв за допомогою “Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting” (OAI-PMH). На додаток до метаданих OAI, BASE індексує вибрані веб-сайти і локальні дані бібліотек. Усе це разом можна шукати через один інтерфейс.
- Google Scholar — система, орієнтована на пошук наукової літератури за різними галузями знань та різними джерелами.
- JournalTOCs Discovery Service — сервіс пошуку серед найбільшої БЕЗКОШТОВНОЇ колекції ЗМІСТІВ наукових журналів (Tables of Contents (TOCs). Налаштований на пошук змістів 15,169 назв журналів, включно з 1,698 назвами Журналів Відкритого Доступу – від 709 видавців. Сервіс JournalTOCs корисний для дослідників, студентів, бібліотекарів: всіх, хто слідкує за оперативною науковою інформацією.
- OAIster — зведений каталог мільйонів записів, представляє відкритий доступ до цифрових ресурсів. OAIster «збирає» описову інформацію (метадані) з колекції відкритого доступу по всьому світу, використовуючи OAI-PMH (the Open Archives Initiative Protocol for Metadata Harvesting). Сьогодні OAIster включає в себе більше 25 мільйонів записів, представляє цифрові ресурси від більш ніж 1157 учасників.
- Scirus — науково-орієнтована пошукова система в Інтернеті. Понад 450 млн. спеціалізованих веб-сайтів наукової інформації (журнали, веб-сторінки учених, навчальні матеріали, препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв).
- SCImago Journal & Country Rank — аналітичний портал, на якому представлені наукові показники по журналах та країнах. Аналіз базується на інформації, що міститься в базі даних Scopus® (Elsevier B.V.).
- ScientificCommons.org — платформа, яка забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих депозитаріях усього світу. ScientificCommons.org в даний час надає доступ до більш ніж 29 млн. публікацій із 1056 архівів 53 країн світу. Мета проекту полягає в тому, щоб структурувати великі масиви даних, забезпечити доступ до них, оперуючи централізованим інструментом пошуку. ScientificCommons.org розроблений в рамках проекту в Інституті медіа та управління комунікаціями Університету Сент-Гален і підтримується ним.
- Simple Search Metadata in Open Ukraine Archives — Система пошуку у відкритих архівах України — надає можливість одночасного пошуку повнотекстової наукової інформації у відкритих вітчизняних репозитаріях. Система підтримується Інститутом програмних систем НАН України та Житомирським державним університетом імені Івана Франка.
- WorldWideScience.org — глобальна наукова пошукова система, яка здійснює пошук інформації по національних та міжнародних наукових базах даних та порталах.
- CrossRef – це об’єднання видавців наукових публікацій (журналів, монографій, збірників матеріалів конференцій), створене з метою розробки та підтримки всесвітньої високотехнологічної інфраструктури наукових комунікацій. Головним завданням CrossRef є сприяння широкому використанню інноваційних технологій для прискорення і полегшення наукових досліджень.
- Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України
- Наукова періодика України
- Електронні наукові фахові видання
- Національний репозитарій академічних текстів
- Українські наукові журнали у Scopus та Web of Science
- Цифрова патентна бібліотека
- Інструкція з упорядкування профілів авторів у базі даних Scopus
- Інструкція з упорядкування профілів авторів у базі даних Web of Science
- Академічна підтримка України: Підтримка українських науковців, дослідників та студентів Elsevier.
- Інструменти підвищення цитованості наукових публікацій
- Десять порад майбутнім здобувачам наукових ступенів
- Коротка характеристика етапів процесу написання та захисту дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук
- Поради щодо здобуття наукових ступенів доктора та кандидата
- Поради як правильно написати відгук опонента та відгук на автореферат дисертації на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук
- Наказ “Про затвердження Вимог до оформлення дисертації” 2017 рік