Авдеенко С. И. Безрукий воин / С.И. Авдеенко. – Мелітополь: Видавничий будинок ММД, 2021. – 314 с.

У рубриці «Книга тижня» презентуємо нову книгу відомого мелітопольського прозаїка, драматурга і сценариста Сергія Авдєєнка «Безрукий воин».

Письменник Сергій Авдєєнко відомий широкому колу читачів, як автор багатьох документальних і художніх творів на історичні теми. Він є автором шістдесяти художніх і документальних книг.

Нова книга Сергія Авдєєнка «Безрукий воин» продовжує дослідження історії рідного краю та розповідає про долю героїчної людини, чиє життя було пов’язане з містом Мелітополем і Запорізьким краєм, і яка залишила свій слід в історії.

До книги включено документальну повість “Три подвиги Василя Петрова”, спогади його однополчанина та сценарій фільму “Безрукий воїн”.

У цій книзі письменник вдруге звертається до біографії нашого відомого земляка – двічі Героя Радянського Союзу генерал-полковника Василя Петрова. Цього разу долю відважного артилериста, який повернувся на фронт після втрати рук, представлено у вигляді кіносценарію. В основу книги покладено реальні факти. Деякі матеріали публікуються вперше.

Василь Степанович Петров (1922-2003) – уродженець села Дмитрівка раніше Приазовського, а тепер Мелітопольського району – єдиний у світі воїн без обох рук, який захищав свою Батьківщину на полі бою.

У вересні 1943 року під час запеклого бою на Дніпрі він був тяжко поранений. Однополчани врятували Петрова, коли його вже приготувалися поховати у братській могилі. У госпіталі через гангрену, у нього були ампутовані обидві руки. Василь Петров не лише вижив, а й довів, що відсутність рук не є перешкодою для продовження військової служби. Він повертається на фронт і командує полком майже до Перемоги.

На рахунку Василя Петрова багато подвигів, але головних – три. Два з них він здійснив на фронті під час Великої Вітчизняної війни, за що був удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу, а третій – коли понад півстоліття віддав служінню Збройним силам. Ці три подвиги Василя Петрова ніби злилися в один – величезний. Цей подвиг він присвятив рідній землі, своєму народу, своїй Батьківщині.

У Мелітополі одна з вулиць носить ім’я відважного артилериста, а на військкоматі, звідки від призивався до армії встановлено меморіальну дошку, присвячену Василю Петрову.

Висловлюємо слова великої вдячності Сергію Івановичу Авдєєнко за подаровані бібліотеці книги.

Запрошуємо до наукової бібліотеки для знайомства з новою книгою.

Ольга Цикало, зав. відділом ФНОД