волох

Для студентів спеціальності 101 – Екологія за ініціативи доктора біологічних наук, професора кафедри Анатолія ВОЛОХА була проведена лекція з дисципліни «Наукова і освітня діяльність в заповідних територіях» на німецькій мові. Багаторічний досвід німецькомовних виступів на міжнародних конференціях за кордоном та великий досвід викладання дисципліни у поєднанні із персональним досвідом який професор кафедри отримав за кордоном http://www.tsatu.edu.ua/eons/3878/ спонукали Анатолія Волоха до проведення тематичного заходу в рамках серії заходів присвячених питанням активізації міжнародної діяльності науково-педагогічних працівники ОПП та здобувачів вищої освіти зі спеціальності 101 – Екологія.

Лекція з дисципліни проводилась у відповідності до робочої програми з дисципліни та була присвячена темі: «Планування та організація наукових досліджень в природно-заповідних установах (ПЗУ)» та передбачала висвітлення таких питань як: вибір та затвердження наукової теми; планування науково-дослідної роботи; тематична картка, робочий та індивідуальний план досліджень. Формат читання лекції передбачав викладання матеріалу ненецькою мовою із наступним перекладом озвученого тексту самим лектором на українську мову відповідно.

IMG_4960 IMG_4964 IMG_4961

Під час лекції професором кафедри використовувались мультимедійні засоби візуалізації матеріалів лекції, що дозволили Волоху А.М. у контексті пояснення окремих питань лекції продемонструвати фотоматеріали, які він особисто зробив перебуваючи на території найбільш відомих природоохоронних установ Світу.

IMG_4967 IMG_4963 IMG_4966

Після проведення лекції здобувачі мали змогу задати питання які їх зацікавили у найбільшій мірі.
IMG_4969 IMG_4962 IMG_4965

А здобувачі які вивчають німецьку мову після заходу виявили бажання поспілкуватися із професором кафедри безпосередньо у його кабінеті з метою отримання для себе пояснень, щодо окремих фрагментів лекції, які для них відзначились найбільшими труднощами у контексті перекладу наведеного тексту.

IMG_4975 IMG_4973 IMG_4976

Захід був проведений за умови організаційної підтримки доцента кафедри ЩЕРБИНИ Валентини, в яких прийняли участь студенти бакалаврату та магістратури. Фото- та відео- супровід був здійснений за умови безпосередньої участі фахівців відділу “Технічні засоби забезпечення навчального процесу та інформації” в особі відеооператора САЛО Дениса та фотографа ПАШИНА Віктора та начальника відділу ЄРЕМЄЄВА Валерія.

Валентина ЩЕРБИНА, к. б. н,

доцент кафедри геоекології та землеустрою ТДАТУ