«Земля – мати наша», «Земля – годувальниця»…Ці народні вислови стають все більш актуальними у теперішній час, враховуючі зміни у земельному законодавстві зі зняттям мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. За таких умов на ринку праці фахівці-землевпорядники набувають все більшої популярності. Тому у студентів, які здобувають цю професію, досить привабливі перспективи у плані працевлаштування після отримання диплому за фахом. Студенти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, мають можливість навчатися за дуальною формою, коли теоретичні знання отримують в закладі вищої освіти, а практичні навички – в організації на робочому місці. Таке навчання надає можливість розширення практичного досвіду за обраною спеціальністю. Для студентки 21С групи спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» Оксани Єршової дуальна форма навчання сприяє отриманню фахових компетентностей та перспективи кар’єрного зростання у майбутньому. Траєкторія дуального навчання в ТДАТУ передбачає взаємодію керівника факультету, гаранта освітньої програми, куратора від підприємства та куратора від кафедри, що забезпечує підготовку здобувача вищої освіти, У рамках дуального навчання Єршової О. складено тристоронній договір між студенткою, ТДАТУ та  Воскресенською сільською радою. На підприємстві Оксани займає посаду землевпорядника. В обов’язки студентки входить:

• прийом заяв від громадян для виділення земельної ділянки в межах села та населених пунктів Приазовського району з послідуючим виношуванням їх на розгляд до Воскресенської сільської ради;
  • підготовка та здача відомостей, які пов’язані зі ділянками за межами села;
  • викопіювання земельної ділянки з публічної карти на розробку технічної документації;
  • визначення розміщення земельної ділянки в певному контурі;
  • складання звітів щодо використання громадянами земельними ділянками в межах села та у районі;
  • тісно співпрацюю з органами податкової служби з питань нарахування земельних податків з громадян, які мають у власності чи використовують земельні ділянки в межах села та району.

Єршова Оксана за час навчання за такою системою має певні результати. Серед останніх: нею підготовлено подано звіт в “Земельні ресурси України” по земельних ділянках Державної комунальної власності; звіт по земельному податку з громадян, які мають у власності чи використовують земельні ділянки у межах села та району та інші..

У ТДАТУ впроваджено дуальну форму навчання, в рамках якої за кожним студентом закріплено куратора дуального навчання, в обов’язки якого входить підтримка, спілкування та контроль підопічного. Керівники від підприємства (Воскресенська сільська рада) Немченко Олександр Володимирович та від кафедри геоекології і землеустрою асистент Аюбова Ельнара Мусаібовна всіляко підтримує свою підопічну Оксану та бажають їй максимально реалізуватись в обраної професії землевпорядника.

Асистент кафедри ГЕЗ Ельнара Аюбова

изображение_viber_2020-10-29_21-14-14 изображение_viber_2020-10-29_21-14-15
изображение_viber_2020-10-29_21-14-16 изображение_viber_2020-10-29_21-14-17
изображение_viber_2020-10-29_21-14-18 изображение_viber_2020-10-29_21-14-19 изображение_viber_2020-10-29_21-14-20