Наприкінці 2022 року в Одесі, у видавництві “Олді-Плюс”, вийшов з друку науково-методичний посібник доктора біологічних наук, професора кафедри геоекології і землеустрою Анатолія Волоха «Визначення віку мисливських звірів».

Книга написана за результатами багаторічних власних досліджень, які Анатолій Михайлович розпочав проводити з 1977 року та містить значну кількість новітніх матеріалів. У ній розглядаються особливості визначення віку диких звірів, які є об’єктами полювання та вольєрного розведення. Книга призначена для працівників сільського та мисливського господарства, а також мисливців, студентів біологічних факультетів та читачів, що цікавляться питаннями охорони і раціонального використання ресурсів тваринного світу.

Вона добре ілюстрована власними та запозиченими світлинами, а також таблицями, які допомагають дослідникам визначати вік живих та здобутих тварин. При написанні посібника використана значна кількість закордонних та вітчизняних літературних джерел, Її публікація визвала інтерес у закордонних вчених та мисливців.

Довгий та тернистий шлях проклав автор для того, щоб посібник вийшов у світ. Як зазначив Анатолій Михайлович, більшу частину книги він написав до 2019 року, однак закінчити її довго не вдавалося, постійно щось перешкоджало. І от наприкінці 2021 року, за словами автора, коли він зосередився на завершенні науково-методичного посібника «Визначення віку мисливських звірів», він, як і більшість українців, не помічав наближення страшної біди – підготовки до війни колись дружньої величезної росії проти моєї порівняно невеликої, але прекрасної країни.

Не вдаючись до аналізу цього жахливого явища, яке 24 лютого 2022 року розділило наше життя на «до» і «після», Анатолій Волох констатував, що останні рядки книги він написав в окупованому російськими загарбниками Мелітополі з надією на відновлення історичних кордонів України, повернення відчуття волі, справедливості та власної гідності.