photo_2024-03-03_22-33-49

2‒22 лютого 2024 року асистентка кафедри ГЕЗ Телюк Поліна Миколаївна пройшла міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, вищих військових навчальних закладів,  правоохоронців і військовослужбовців сектору безпеки та оборони «Tactical Medicine, Paramedicine and Disaster Medicine in Wartime: Foreign and National Experience» («Тактична медицина, парамедицина та медицина катастроф у період війни: зарубіжний та вітчизняний досвід»), організаторами якого виступили Чеський технічний університет (м. Прага, Чеська Республіка), Інститут науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку (м. Люблін, Республіка Польща) та ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян» (м. Київ, Україна) і отримала відповідний сертифікат. Тривалість / обсяг навчання ‒ 90 годин (3 кредити ECTS).

Основні тематичні напрями міжнародного підвищення кваліфікації:
• Тактична медицина НАТО ‒ алгоритм MARCH.
• Проблематика реалізації домедичної допомоги в період повномасштабного вторгнення.
• Основи тактичної медицини, протоколи MARCH та PAWS.
• Протокол MARCH для військових. Алгоритм MARCH.
• TCCC тактична медицина (допомога під вогнем і тактична польова допомога).
• Тактичне пересування зі зброєю. Життєво важливі навички воїна.
• Основні протоколи тактичної допомоги пораненим в умовах бойових дій.
• ТССС протокол. Алгоритм дій за зонами допомоги.
• «Курс воїна». Домедична допомога на полі бою.
• Парамедицина. Проникаюча або закрита травма грудної клітки. Рятувальні дії під час поранення шиї, втрати свідомості, термінове транспортування.
• Евакуація поранених з поля бою (тактична медицина).
• Медичне спорядження (тактична медицина).

Учасники міжнародного підвищення кваліфікації ознайомилися з курсом ТССС (Tactical Combat Casualty Care) ‒ спеціалізованої медичної програми, розробленої для підготовки військових, яка зосереджується на наданні допомоги пораненим на полі бою, основами домедичної допомоги в умовах ведення бойових дій, функціями бійця-рятувальника, базовим алгоритмом роботи з постраждалими на полі бою.

photo_2024-03-03_22-43-38