1 2

Лютий місяць цього року був досить насиченим на події: обговорення результатів оцінювання здобувачами вищої освіти якості освітньої програми «Геодезія та землеустрій», якості викладання ОП, підготовка до атестації: захисту дипломних робіт та атестаційного кваліфікаційного екзамену для здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем «Магістр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Під час зустрічей гарант освітньої програми Мазикіна Ольга повідомила про розміщення у вільному доступі на сайті ТДАТУ проєктів освітніх програм на сторінці факультету у вкладці ОСВІТНІ ПРОГРАМИ,  ознайомила з результатами опитування здобувачів вищої освіти. Мета проведення даного анкетного опитування полягає в системному  удосконаленні освітньої програми, а також мінімізації ризиків для адаптації майбутніх випускників безпосередньо на виробництві, тому що саме випускники стикаються зі стресовими умовами самопрезентації отриманих теоретичних та практичних навичок. Саме тому суттєво важливим є врахування їх побажань в процесі реалізації освітнього процесу.

3 4

Відповідно до критеріїв «сучасність та практична орієнтованість навчання», «відповідність набутих результатів навчання і компетентностей профілю освітньої програми», «достатність рівня матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу для досягнення цілей освітньої програми», «використання викладачами сучасних педагогічних методів (майстер-класи, навчальні дискусії, мозковий штурм, тренінги, ділові ігри тощо)», які отримали меншу оцінку від випускників, колектив кафедри ГЕЗ та робочої групи постійно працює та тримає загальний курс на безупинне осучаснення змісту освітніх компонентів. Дане питання систематично обговорюється на засіданнях робочої групи.

5

Слід відзначити, що науково-педагогічні працівники постійно підвищують власну кваліфікацію та проходять стажування на профільних підприємствах. А також інтегрують професійні та персональні навички в оновлення освітніх компонентів. В рамках підвищення кваліфікації науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти мають можливість долучитися до організованих лекціях науковців світового рівня та фахівців з України. Один з таких ресурсів – міжнародна освітня платформа Ukraine Global Faculty, на якій відбуваються онлайн лекції, а також є можливість долучитися до заходів, які проводять Громадські організації “Асоціація фахівців землеустрою України” ГО “Асоціація сертифікованих геодезистів України”, Факультет землевпорядкування та туризму ЛНУП Географічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка – Офіційна Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, Інститут геодезії Національного університету “Львівська політехніка”. Це автоматично дає змогу розширити розуміння практичного застосування новітніх технологій у різних галузях народного господарства.

В цілому, після плідної співпраці зі здобувачами вищої освіти, представниками академічної спільноти, роботодавцями були визначені напрями удосконалення освітньої програми, запропоновані пропозиції стосовно вивчення освітнього компоненту «Ділова іноземна мова» у третьому семестрі та включення основного компонента «Кадастр природніх ресурсів» замість ОК «Землевпорядна експертиза».