Л. Козачек 5Практика залучення до навчального процесу фахівців з виробництва з багатим професійним досвідом для ТДАТУ та кафедри геоекології та землеустрою вже добра традиція та невід’ємний елемент освітнього процесу. Адже, така співпраця сприяє формуванню професійних компетентностей у студентів та розумінню головних тенденцій професійнії галузі майбутніми спеціалістами.

24 листопада для студентів ІІІ-го та IV-го курсів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» в рамках навчальної дисципліни «Землеустрій» було проведено відкрите заняття на тему: «Розрахунок техніко-економічних показників проекту землеустрою». Спікером лекції виступив асистент кафедри ГЕЗ та водночас генеральний директор ТОВ геоінформаційна компанія «КАДАСТР» ОЛЕКСІЙ КОЗАЧЕК. Зустріч проводили в он-лайн режимі, але це не завадило лектору-фахівцю донести до слухачів найактуальнішу інформацію в галузі землеустрою та поділитися практичним досвідом.

Серед питань, що були розглянуті:

• Екологічна ефективність внутрішньогосподарського землеустрою
  • Основні показники екологічної ефективності проекту землеустрою:
  • комплексна оцінку впливу землевпорядкування на якісний стан земель;
  • відомості про зниження процесів водної ерозії ґрунтів і дефляції;
  • зміна мікрокліматичних умов;
  • інформація про природоохоронну облаштованість земель;
  • дані, що характеризують екологічний устрій території.
  • Економічна ефективність землеустрою
  • Технічні (техніко-економічні), агроекономічні і економічні (вартісні) показники при оцінці економічної ефективності проекту.
  • Соціальна ефективність внутрішньогосподарського землевпорядкування.

У майбутніх спеціалістів в галузі геодезії та землеустрою до лектора було багато запитань, адже 25-ти річний досвід професійної діяльності Олексія Васильовича може допомогти формуванню фахових компетентностей у здобувачів для подальшої успішної роботи в сфері землеустрою. Враховуючі необхідність посилення практичної спрямованості фахових дисциплін та формування професійних навичок у студентів така співпраця на кафедрі геоекології і землеустрою відбувається постійно, за що викладачі та студенти щиро вдячні стейкхолдерам.

За матеріалами: к.т.н., доцента Сергія КОЛОМІЙЦЯ, ас. Ельнари АЮБОВОЇ

Л. Козачек 1  Л. Козачек 7